Sofija - super-žena: Slomila prste u petak, u nedjelju pobijedila u spustu

5905 pregleda 0 komentar(a)
Gođa nakon trke, Foto: AP Photo/Marco Trovati

Italijanka Sofija Gođa je super-žena - pobijedila je u spustu skijašica za Svjetski kup voženog u subotu u Sent Moricu, iako je u petak slomila dva prsta na lijevoj ruci na istoj stazi.

Ona je nakon operacije u Milanu stigla na start u švajcarsko zimovalište i slavila sa 43 stotinke boljim vremenom od Slovenke Ilke Štuhec.

Treće mjesto zauzela je Njemica Kira Vajdl sa 52 stotinke zaostatka, dok je pobjednica u petak Italijanka Elena Kurtoni zauzela osmo mjesto sa 1.16 sekundi iza zemljakinje.

Gođa je ubjedljivo vodeća u poretku spustašica sa 380 bodova, druga Švajcarkinja Korina Suter ima 218, a treća Ilka Štuhec 192.

U ukupnom poreetku Svjetskog kupa vodeća je Amerikanka Mikaela Šifirn sa 475 bodova, 50 više od Gođe, a 109 više od Švajcarkinje Vendi Holdener.