Odermat hita ka odbrani Kristalnog globusa, Švjacarac slavio u Adelbodenu

Marko Odermat ubjedljivo vodi u poretku Svjetskog kupa

1758 pregleda 0 komentar(a)
Uskoro nova promocija Odermata, Foto: Reuters

Švajcarac Marko Odermat pobjednik je petog veleslaloma sezone Svjetskog kupa alpskih skijašava koji je danas vožen u Adelbodenu.

On je bio vodeći i nakon prve vožnje, a u Adelbodenu ostvario je šestu pobjedu ove sezone, ukupno 17. u Svjetskom kupu.

Švajcarac, koji je prošle sezone osvojio trofeje u veleslalomu i generalnom poretku Svjetskog kupa, slavio je u vremenu dva minuta, 30 sekundi i 68 stotinki.

Ove sezone u veleslalomu bio je najbrži i u Zeldenu, Valdizeru i Alta Badiji, a ima i dva trijumfa u superveleslalomu - u Lejk Luisu i Bormiju.

Odermat je 73 stotinke bio brži od drugoplasiranog Norvežanina Henrika Kristofersena, dok je treći bio Švajcarac Loik Milar sa zaostatkom od sekundu i 66 stotinki. Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Manuel Feler, peti je bio Slovenac Žan Kranjec, a šesti Francuz Aleksis Panturo.

Odermat je vodeći u plasmanu veleslaloma sa 460 bodova. Kristofersen je drugi sa 345, a treći Kranjec sa 295 bodova.

Odermat zauzima čelnu poziciju i u generalnom palsmanu Svjetskog kupa sa 1.046 bodova. Norvežanin Aleksander Amot Kilde je drugi sa 646, dok je treći Kristofersen sa 565 bodova.

Skijaši će sjutra u Adelbodenu voziti slalom.