Kilde pobjednik spusta u Kicbilu, Štuhec slavila u Kortini

2718 pregleda 0 komentar(a)
Aleksander Omot Kilde, Foto: Reuters

Norveški skijaš Aleksander Omot Kilde pobjednik je današnjeg spusta koji je u okviru Svjetskog kupa vožen u austrijskom Kicbilu.

Kilde je na stazi "Štrajf" ostvario 20. pobjedu u karijeri i sedmu ovosezonsku, dva dana nakon što je na treningu spusta slomio kost desne ruke.

Norvežanin je slavio vremenom od 1:56,90 minuta, a drugo mjesto je pripalo 42-godišnjem Francuzu Žoanu Klareu sa 0,67 sekundi zaostatka.

Na pobjednički podijum popeo se i američki skijaš Trevis Ganong, uz zaostatak od 0,95 sekundi za pobjednikom.

Četvrto mjesto zauzeo je Italijan Matija Kase (0,99), dok je jučerašnji pobjednik Austrijanac Vinsent Krihmajr završio na petom mjestu (1,30).

Klide vodi u poretku spusta sa 620 bodova, Krihmajr je drugi sa 464, a na trećem mjestu je Švajcarac Marko Odermat (386), koji je zbog povrede koljena propustio legendarnu trku.

Odermat je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1.186 bodova, drugo mjesto zauzima Kilde sa 961 bodom, dok se na treće mjesto popeo Krihmajr (677).

Sjutra je u Kicbilu na programu slalom.

Slovenačka skijašica Ilka Štuhec pobijedila je danas u spustu, koji je u okviru Svjetskog kupa održan u italijanskoj Kortini d'Ampeco.

Do 10. pobjede u Svjetskom kupu i prve od 19. decembra 2018. godine, Štuhec je došla vremenom 1:04,73 minuta.

Sa startnim brojem 30 drugo mjesto zauzela je Norvežanka Kajsa Vikhof Li sa 0,26 sekundi zaostatka za pobjednicom. To je 24-godišnjoj skijašici drugi podijum u karijeri.

Treće mjesto pripalo je domaćoj skijašici Eleni Kurtone, uz zaostatak od 0,34 sekunde za slovenačkom takmičarkom.

Pobjednica jučerašnjeg spusta Italijanka Sofija Gođa doživjela je pad na današnjoj trci.

Gođa i dalje vodi u poretku spusta sa 480 bodova, drugo mjesto zauzima Štuhec sa 372, a treća je Kurtoni sa 278 bodova.

Sa novih 36 bodova koliko se dobija za sedmo mjesto američka skijašica Mikaela Šifrin povećala je razliku u odnosu na rivalke u generalnom plasmanu Svjetskog kupa.

Šifrin sada ima 1.281 bod, druga je Slovakinja Petra Vlhova sa 796, dok je treća Švajcarkinja Lara Gut-Behrami (četvrta u današnjoj trci) sa 731 bodom. Skijašice sjutra u Kortini d'Ampeco voze superveleslalom.