Kobajaši do prvih pobjeda sezone u svom Saporu

1825 pregleda 0 komentar(a)
Kobajaši je daleko od najboljih sezona ali blista kod kuće, Foto: Reuters

Japanac Rjoju Kobajaši pobjednik je 16. takmičenja sezone Svjetskog kupa u skijaškim skokovima, koje je danas održano u Saporu.

Kobajaši, koji je i u petak bio najbolji, do pobjede došao je skokovima od 141 i 143 metra, za koje je dobio 280,9 bodova.

Olimpijski šampion iz Pekinga pred svojim navijačima upisao je drugi trijumf ove sezone, a 29. u Svjetskom kupu.

Osvajač novogodišnje turneje Četiri skakaonice, Norvežanin Halvor Egner Granerud, osvojio je drugo mjesto skokovima dužine 140 i 136,5 metara i zbirom od 268,9 bodova.

Pobjedničko postolje kompletirao je Njemac Markus Ajzenbihler skokovima od 140,5 i 139,5 metara, za koje je ocijenjen sa 256,9 bodova.

Slovenac Domen Prevc bio je četvrti (136 i 140), peto mjesto osvojio je Norvežanin Johan Andre Forfang (143,5 i 127), a šesto Slovenac Anže Lanišek (139 i 130).

Poljak David Kubacki nastup je završio na 11. mjestu (137,5 i 125). Kubacki je na čelu u poretku Svjetskog kupa sa 1.164 boda. Granerud je drugi sa 1.116, dok je treći Lanišek sa 941 bodom.