Odermat osvojio zlato u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu, Kosić odustao u prvoj vožnji

Švajcarac je pobijedio rezultatom 2:34,08 minuta i osvojio drugu medalju na takmičenju u Meribelu, nakon što je prije pet dana bio najbolji u spustu.

1407 pregleda 1 komentar(a)

Švajcarski skijaš Marko Odermat osvojio je danas zlatnu medalju u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu u francuskom Meribelu.

Odermat je pobijedio rezultatom 2:34,08 minuta i osvojio drugu medalju na takmičenju u Meribelu, nakon što je prije pet dana bio najbolji u spustu.

Švajcarac Loik Mejar osvojio je srebro nakon što je prošao kroz cilj sa 0,32 sekunde zaostatka za pobjednikom.

Treći je bio Austrijanac Marko Švarc sa zaostatkom od 0,40 sekundi, uprkos tome što je bio najbrži poslije prve vožnje.

Austrijanac Štefan Brenštajner zauzeo je četvrto mjesto, peti je bio Norvežanin Henrik Kristofersen, a šesti Žan Kranjec iz Slovenije.

Crnogorski predstavnik Bojan Kosić napravio je grešku u prvoj vožnji i time ostao bez plasmana.