Iznenađenje na SP: Sen Žermen osvojila zlato u slalomu, Šifrin stigla do srebra

Svjetsko skijaško prvenstvo završava se sjutra slalomskom trkom za skijaše

3076 pregleda 0 komentar(a)
Sen Žermen na postolju sa Mikaelom Šifrin, Foto: Reuters

Kanadska skijašica Lorans Sen Žermen napravila je danas veliko iznenađenje na Svjetskom prvenstvu u Meribelu, pošto je osvojila zlatnu medalju u slalomu ispred Amerikanke Mikaele Šifrin.

Sen Žermen je bila iznenađenje i poslije prve vožnje pošto je startnim brojem 18 došla do trećeg mjesta sa 61 stotinkom zaostatka za tada vodećom Šifrin.

Ova 28-godišnja skijašica je sjajno skijala i u drugoj vožnji i na kraju je stigla je svog prvog pobjedničkog postolja u karijeri s vremenom 1:43,15 minuta.

Ona je za 0,57 sekundi bila brža od Šifrin, dok je bronzanu medalju osvojila Njemica Lena Dir koja je za pobjednicom zaostala za 0,69 sekundi.

Ovo je treća medalja za 27-godišnju Šifrin na ovom Svjetskom prvenstvu, nakon što je osvojila titulu prvaka sveta u veleslalomu i srebro u supervelslalomu, a ukupno 14. medalja na svjetskim prvenstvima.

Svjetsko skijaško prvenstvo završava se sjutra slalomskom trkom za skijaše.