Ganong najavio kraj skijaške karijere

3040 pregleda 0 komentar(a)

Američki skijaš Trevis Ganong saopštio je da će na kraju sezone u Svjetskom kupu završiti karijeru.

"Čast mi je bila da ostvarim svoje ciljeve, pobjedu u Svjetskom kupu, osvajanje medalje na Svjetskom prvenstvu, borbe za podijum na više olimpijskih igara i na kraju, prošlog mjeseca podijum u Kicbilu", napisao je 34-godišnji skijaš na Instagramu.

Ganong je 2015. godine osvojio srebro u spustu na SP u Biver Kriku, dok je u Svjetskom kupu ostvario dve pobjede odnosno ukupno šest podijuma.

Posljednji plasman na podijum ostvario je 21. januara, kada je na legendarnoj stazi "Štrajf" zauzeo treće mjesto u spustu.

Ganonga u petak i subotu očekuje spust u Aspenu, a karijeru će završiti na finalnom takmičenju Svjetskog kupa u Soldeu 15. marta.