Nikšićani odlični prvog dana, velike šanse da se iz Liona domognu Viljnusa

Golbal klub Nikšić sa dva trijumfa i porazom završio je prvi takmičarski dan turnira Južne grupe SEGL Lige šampiona u Lionu

4546 pregleda 0 komentar(a)
Nikšićani na startu dobili domaću ekipu, Foto: POKCG

Golbal klub Nikšić sa dva trijumfa i porazom završio je prvi takmičarski dan turnira južne grupe SEGL Lige šampiona.

Nikšićki tim na startu savladao je domaćina turnira Južne grupe, Lion sa 7:5, dok je u drugom kolu slavio i protiv holandskog Valvijka - 10:8.

U trećem kolu GK Nikšić poražen je od poljske ekipe Krakov sa 11:7.

GK Nikšić, finalista prošle sezone, takmičenje u Ligi šampiona nastaviće sjutra duelima sa Briselom (10.45 h), Portom (13.45 h) i Marsejom (16.45 h).

Najbolje tri ekipe sa turnira u Lionu kvalifikovaće se na završni turnir u Viljnusu

Plasman na finalni turnir iz Sjeverne grupe izborili su Old pauer iz Finske, ukrajinski Invasport, Kemnicer iz Njemačke i Napaja iz Finske. Direktan plasman obezbijedio je domaćin, litvanski Šaltinis.

Finalni turnir na programu je od 27. juna do 3. jula u Viljnusu.

Nikšićki tim u Lionu nastupa u sastavu: Goran Macanović, Marko i Nikola Nikolić, Veselin Vuković, Miloš Ranitović i Velizar Obradović.

Nastup Golbal kluba Nikšić u Lionu finansira se iz programa Paraolimpijskog komiteta, koji je podržan od Ministarstva sporta i mladih.