Cenhojzernu posljednja trka, Odermatu glavna nagrada

Njemački skijaš Ramon Cenhojzern pobjednik je posljednjeg slaoma sezone Svjetskog kupa

4312 pregleda 1 komentar(a)
Cenhojzern slavio na spuštanju zacvjese sezone Svjetskog kupa, Foto: REUTERS

Njemački skijaš Ramon Cenhojzern pobjednik je posljednjeg slaoma sezone Svjetskog kupa, dok je trofej u toj disciplini osvojio Norvežanin Lukas Broten.

Cenhojzern, koji je bio vodeći i nakon prve vožnje, do druge pobjede ove sezone, šeste u Svjetskom kupu, došao je u vremenu minut, 54 sekunde i 87 stotinki. Slavio je ove sezone još u slalomu Šamonija.

Cenhojzern je šest stotinki bio brži od drugoplasiraog Brotena, kome je to bilo dovoljno da sačuva prvo mjesto u plasmanu slaloma.

Pobjedničko postolje kompletirao je Njegov Sunarodnik Henrik Kristofersen sa 63 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

Trofej u generalnom poretku Svjetskog kupa ranije je osigurao Marko Odermat.

Osvojio je i trofeje u veleslalomu i superveleslalomu, a na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu u Kurševelu bio je zlatni u spustu i veleslalomu.