Italijan na Dukatiju pobjednik i drugog sprinta u sezoni i istoriji Moto GP

Nakon što je osvojio pol poziciu, motociklista Dukatija Franćesko Banjaja pobjednik je i sprint trke u Moto GP šampionatu, pred večerašnju trku u Ostinu (21 h)

4439 pregleda 5 komentar(a)

Nakon što je osvojio pol poziciu, motociklista Dukatija Franćesko Banjaja pobjednik je i sprint trke u Moto GP šampionatu, uoči Velike nagrade Amerike.

Italijanski motociklista je na stazi u Ostinu zabilježio drugu ovosezonsku pobjedu u sprintu, a kroz cilj je prošao za 20 minuta, 35,270 sekundi.

To su prve dvije sprint trke u istotiji, obje su pripale Italijanu na Dukatiju!

Drugo mjesto pripalo je vozaču LCR Honde Aleksu Rinsu, koji je za pobjednikom zaostao 2,545 sekundi, dok je treće mjesto zauzeo vozač Pramak Dukatija Horhe Martin (4,706 sekundi zaostatka).

Vodeći u generalnom plasmanu Marko Beceki iz VR46 tima, trku je završio na šestom mjestu.

Beceki u ukupnom poretku ima 54 boda, Banjaja je drugi sa bodom manje, a treći je Žoan Zarko iz Pramak Dukatija sa 35 bodova.

Trka za Veliku nagradu Amerike vozi se večeras od 21 sat.