Iskra zablistala u Sarajevu, prva mjesta i za Đukića i Radulovića

Iskra Dedivanović na međunarodnom paraplivačkom mitingu osvolila prva mjesta u trci na 50 i 100 metara prsno, 50 i 100 metara leđno i 50 metara slobodno

2058 pregleda 1 komentar(a)
Članovi Plivačkog kluba osoba sa invaliditetom "Mako", Foto: Paraolimpijski komitet Crne Gore

Još jedno takmičenje i još jednom su članovi Plivačkog kluba osoba sa invaliditetom "Mako" pokazali talenat.

Sarajevo je bilo domaćin međunarodnog paraplivačkog mitinga, a tamo je ponovo na pravi način zablistala Iskra Dedivanović, koja je slavila na čak pet trka, dok su prvoplasirani bili i Nikola Đukić i Tomas Radulović.

Iskra je u kategoriji SB9 oosvolila prva mjesta u trci na 50 i 100 metara prsno, 50 i 100 metara leđno i 50 metara slobodno, Đukić (S1) je bio prvi na 50 slobodno, dok je Radulović (S5) osvojio prvo mjesto na 100 metara slobodno, drugo na 200 metara slobodno, a treće na 50 metara slobodno.

U toj disciplini (50 metara slobodno) kao trećeplasirani završio je Radovan Džuver (S12), još jedan član kluba kojeg predvodi trener Boško Radulović, dok je Igor Mijović (S9) bio četvrti, a Filip Šćepanović šesti (C21).

Rastko Radulović (S14) osvojio je sedmo mjesto na 200 metara slobodno, dok je 18. bio na 50 i 100 slobodno.

Na 50 leđno Nebojša Bulatović bio je deseti (S14), dok je na 50 metara slobodno osvojio 22. mjesto.

U istoj disciplini Nikola Bulatović (S14) je zauzeo 24, Damjan Pajković 26. mjesto (S14), dok je Ivan Vuković (S1) odustao.