Novi uspjeh karatiste Iskre, Balša Vojinović bronzani u Tunisu

1787 pregleda 1 komentar(a)
Niska velikih medalja sve veća, Foto: Privatna arhiva

Crnogorski karatista Balša Vojinović osvojio je bronzanu medalju na Mediteranskom prvenstvu u Tunisu.

Junior Iskre savladao je u meču za treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 55 kilograma egipatskog karatistu Alija Šahina.

Vojinović je na startu takmičenja bio slobodan, dok je u drugom kolu eliminisao Mahrana Asouadija 3:0. U trećem kolu poražen je od finaliste afričkog prvenstva, Tunižanina Iheba Ferčičija 1:0, koji ga je plasmanom u finale povukao u repasaž i omogućio mu još jednu šansu.

Vojinović je iskoristio priliku i pobjedom protiv Šahina osvojio medalju.

Vojinović je krajem aprila osvojio zlatnu medalju na Svjetskom kupu u La Korunji, dok je prošlog juna bio srebrni na Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Pragu.

Na Prvenstvu Mediterana takmiči se 407 karatista iz 17 država.