Ferstapen najbrži na trećem treningu u Španiji

2135 pregleda 0 komentar(a)
Maks Ferstapen u bolidu Red Bula na današnjem treningu, Foto: Reuters

Vozač Red Bula Maks Ferstapen bio je najbrži na današnjem trećem slobodnom treningu pred trku Formule 1 za Veliku nagradu Španije.

Dvostruki uzastopni svjetski prvak je na stazi "Katalunja" postavio najbrži krug u vremenu 1:13,664 minuta.

Drugi je završio njegov klupski kolega Serhio Peres, koji je za Ferstapenom zaostao 0,250 sekundi, dok je treće mjesto pripalo vozaču Mercedesa Luisu Hamiltonu (0,408 zaostatka).

Karlos Sainc iz Ferarija zauzeo je četvrto mjesto, a peti je bio Fernando Alonso iz Aston Martina.

Do desetog mjesta su plasirani i Džordž Rasel (Mercedes), Šarl Lekler (Ferari), Valteri Botas (Alfa Romeo), Juki Cunoda (Alfa Tauri) i Lando Noris (Meklaren).

Kvalifikacije su na programu danas od 16.00, a trka za Veliku nagradu Španije vozi se u nedjelju u 15.00.