Mostarka rekordom u Beogradu pokorila Evropu - Lana Pudar opet zlatna

Lana Pudar je rekordom slavila na Evropskom juniorskom prvenstvu na 100 metara delfin, očekuju je još nastupi na duplo kraćoj i dvostruko dužoj dionici

3510 pregleda 9 komentar(a)
Lana je dominirala u prvom nastupu u Beogradu, Foto: Printscreen YouTube/O Kanal

Mostarko sportsko čudo - Lana Pudar, nastavlja da pomjera granice - u Beogradu je osvojila evropsko juniorsko zlato sa, naravno, juniorskim rekordom u plivanju na 100 metara delfin.

Ona je dominirala od starta trke, isplivala je dionicu za 56,95 sekundi, čak 1,4 sekunde brže od srebrne Dankinje Martine Damborg.

Bronzu je sa 1,45 sekundi zaostatka zaslužila Šveđanka Emi Halkvist.

Lana Pudar je u sportu bez tradicije u Bosni i Hercegovini uspjela da se nametne kao najperspektivnija i najbolja plivačica na svijetu.

Pudar je sredinom maja slavila na turniru u Barseloni i prva je sportistkinja iz BiH sa A olimpijskom normom.