Hamilton osvojio pol poziciju nakon 20 mjeseci

Britanac obilježio kvalifikacije pred trku za Veliku nagradu Mađarske

4057 pregleda 5 komentar(a)

Vozač Mercedesa Luis Hamilton startovaće sa pol pozicije u predstojećoj trci Formule 1 za Veliku nagradu Mađarske.

Sedmostruki svjetski šampion je ostvario rezultat od 1:16,609 minuta i osvojio 104. pol poziciju u karijeri, što je rekord u F1.

Britanac je u posljednjim trenucima kvalifikacija nadoknadio zaostatak za Maksom Ferstapenom iz Red Bula i stigao do prvog pola poslije 20 mjeseci, još od trke u Saudijskoj Arabiji 2021. godine.

Hamilton je, takođe, rekorder na Hungaroringu sa osam pobeda.

Drugi je bio Ferstapen, dok će kao treći krenuti Lando Noris iz Meklarena.

Njegov timski kolega Oskar Pjastri zauzeo je četvrto mesto, peti je bio Džou Gvanju iz Alfa Romea, šesti vozač Ferarija Šarl Lekler, a sedmu poziciju je zauzeo Valteri Botas iz Alfa Romea.

Sa osmog mjesta startovaće Fernando Alonso iz Aston Martina, sa devetog Serhio Peres iz Red Bula, vozač Hasa Niko Hulkenberg bio je 10...

Trka za Veliku nagradu Mađarske vozi se u nedjelju od 15 časova.

U prethodnih 10 trka pobjeđivali su vozači Red Bula - Verstapen osam puta i dva puta Peres.