Nove zlatne medalje za Ledecki i Mekion, rekord australijske štafete

4929 pregleda 0 komentar(a)

Američka plivačica Keti Ledecki je osvojila zlatnu medalju u trci na 800 metara slobodnim stilom na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki.

Ledecki je slavila rezultatom 8:08,87 minuta i tako stigla do šestog zlatnog odličja u ovoj disciplini na svjetskim prvenstvima.

Ova 26-godišnja plivačica je osvojila je 16. svetsko zlato u pojedinačnoj konkurenciji, a ukupno 21. računajući i štafete.

Srebro je pripalo Kineskinji Li Bingdži (8:13,31), a bronza Australijanki Arijarni Titmus (8:13,59).

A Kajli Mekion je odbranila titulu svjetske šampionke na 200 metara leđnim stilom, pošto je finalnu trku isplivala za 2:03,85 minuta.

Time je potvrdila dominaciju u svjetskom leđnom plivanju, pošto je u Fukuoki već osvojila zlato na 50 i 100 metara leđno.

Kao i na 100 metara leđno, ova 22-godišnja Australijanka je slavila ispred Amerikanke Regan Smit (2:04,94), dok je bronzu osvojila Kineskinja Peng Suvej (2:06,74).

Francuz Maksim Gruse okitio se zlatom u trci na 100 metara delfin stilom pošto je finalnu trku isplivao za 50,14 sekundi.

Srebro je pripalo Kanađaninu Džoš Liendu (50,34), dok je se na posljednji stepenik pobjedničkog postolja popeo Amerikanac Der Ros (50,46).

U posljednjem finalu pretposljednjeg dana SP u Fukuoki, australijska mješovita štafeta 4x100 metara slobodno srušila je svjetski rekord s 3:18,83 minuta.

Srebro je osvojila štafeta SAD (3:20,82), a bronzu štafeta Velike Britanije (3:21,68).