Ker najbrži na 1.500 metara, Kenedi i Mun podijelile prvo mjesto u skoku s motkom, Paulino ispisala istoriju

Još jedno interesantno veče na Svjetskom prvenstvu u atletici

14354 pregleda 0 komentar(a)
Ker ispred Ingebrigtsena (desno) i Nordasa (lijevo), Foto: Reuters
Ažurirano: 23.08.2023. 22:12h

Britanski atletičar Džoš Ker osvojio je večeras zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Ker je do zlata stigao rezultatom 3:29,38 minuta, što je i njegov najbolji rezultat ove sezone.

Drugi kroz cilj je prošao Norvežanin Jakob Ingebrigtsen vremenom 3:29,65 minuta.

Do bronzane medalje je stigao još jedan Norvežanin - Narve Nordas (3:29,68).

Atletičarka Marilejdi Paulino iz Dominikanske Republike osvojila je zlatnu medalju u trci na 400 metara.

Ona je do zlatne medalje stigla rezultatom 48,76 sekundi, što je ujedno i novi nacionalni rekord Dominikanske Republike.

Druga kroz cilj je prošla Poljakinja Natalija Kačmarek vremenom 49,57 sekundi.

Bronzanu medalju je osvojila Sada Vilijams sa Barbadosa (49,60).

A prvo mjesto u skoku s motkom podijelile su Nina Kenedi (Australija) i Kejti Mun (SAD). Obje su preskočile 4,9 metara i imale isti broj pokušaja.

Bronzu je osvojila Vilma Murto (Finska). Istu visinu, ali iz više pokušaja, preskočila je i Tina Šutej iz Slovenije i zauzela je četvrto mjesto. Ovo je ujedno novi nacionalni rekord Slovenije.

Norveški atletičar Karsten Varholm osvojio je večeras zlatnu medalju u trci na 400 metara s preponama.

Varholm je do zlata stigao rezultatom 46,89 sekundi.

Srebrna medalja je pripala Kajrenu Mekmasteru sa Britanskih Djevičanskih ostrva (47,34).

Treći kroz cilj je prošao Amerikanac Rai Bendžamin (47,56).