Vladimir Mijač najbolji na Balkanu

4126 pregleda 146 reakcija 3 komentar(a)
Trofejni Baranin puni riznicu trofejima, Foto: Printscreen YouTube

Crnogorski karatista Vladimir Mijač osvojio je zlatnu medalju u katama na seniorskom Balkanskom prvenstvu u Tirani.

On je danas u finalu pobijedio Hrvata Matiju Relića 42,1 - 40,1.

Mijač je prvi krug takmičenja završio kao drugoplasirani u grupi (41), dok je u naredna dva bio ubjedljiv (40,7 i 42) i izborio finale.

Crnogorska reprezentacija imala je još dva finala, ali su Anja Jović i Jovana Strujić morale da se zadovolje srebrnim odličjima.

Jović je u kategoriji do 50 kilograma poražena u finalnom meču od Tamare Grčić iz Srbije, dok je od Strujić (do 55) u meču za zlato bolja bila Nejra Sipović iz Bosne i Hercegovine.

Bronzane medalje osvojile su Vasilisa Bujić (do 68) i Milena Jovanović (preko 68).

Bujić je u meču za medalju slavila protiv Anđele Mojsovske iz Sjeverne Makedonije 4:2, dok je Jovanović bila ubjedljiva protiv Meline Ibrahimović iz Bosne i Hercegovine 6:0.

Uspješan je bio i Igor Dijanić u kategoriji borbi za veterane preko 45 godina i 85 kilograma i osvojio zlatnu medalju.

Sjutra, drugog takmičarskog dana, na programu su takmičenja seniorki u katama i seniora u borbama pojedinačno.