Gracija Stjepčević sjutra u finalu

7105 pregleda 1 komentar(a)
Boćari nastavljaju sa uspjesima, Foto: Mina

Crnogorski boćar Gracija Stjepčević plasirao se u finale Svjetskog prvenstva u Alžiru.

On je u konkurenciji takmičara do 23 godine pobijedio predstavnika Italije. Prethodno je slavio protiv reprezentativca Perua. Finale je sjutra.

Na korak od finala u disciplini krug zaustavljen je Igor Petković, koji je u polufinalnom meču izgubio od predstavnika Hrvatske. Nastup u polufinalu i bronzano odličje obezbijedio je pobjedom protiv predstavnika Libije.

Medalju je osigurao i Ilija Belan u preciznom izbijanju, nakon što je pobijedio domaćeg takmičara - 21:18. U toj disciplini Stjepčević je izgubio od predstavnika Tunisa - 21:20