Filipović i Ćećanović zlatni na SP u Mađarskoj, Stijepović svjetski rekorder

Svjetsko prvenstvo u powerliftingu GPC federacije

1929 pregleda 0 komentar(a)

Mađarski grad, pomalo kompikovanog imena za izgovor, Kiškunfeleđhaza, bio je proteklih dana domaćin Svjetskog prvenstva u powerliftingu GPC federacije, a u raznim uzrastima takmičari Crne Gore osvojili su pet zlatnih medalja.

Dražen Filipović je trijumfovao u kategoriji do 140 kg open, dok je Miloš Ćećanović zauzeo je prvo mjesto u kategoriji do 110 kg M2 bench press eq, objavio je Powerlifting savez Crne Gore.

Najsjajnija odličja osvojili su i Đorđe Miljanović (do 90 kilorama, mrtvo dizanje), Jasmin Kočan (do 90 kilograma, za veterane) i Petar Stijepović (juniori, rav benč pres sa 122 kilograma postavio svjetski rekord).

U konkurenciji od skoro 1.000 učesnika do medalja su stigli i Dušan Banović (srebro), Nikola Lazović (veterani, srebro) i jedna dama - Ana Božović (treće mjesto).