Nikoli Jovetiću Balkan open u Tešnju

4307 pregleda 2 komentar(a)
Jovetić pokazao da su povrede prošlost, Foto: Privatni album

Trofejni crnogorski kik-bokser Nikola Jovetić osvojio je tradicionalni međunarodni Balkan open u Tešnju (BiH), u disciplini K1 kategorija do 67 kilograma.

U konkurenciji starijih juniora 17-godišnjak iz Sutomora je u finalu jednoglasno i ubjedljivo savladao reprezentativca Litvanije, Natasa Stupaka.

Na turniru u Tešnju učestvovala su 635 borca iz 12 država.

"Važna pobjeda nakon godine neugodnih povreda. No, treneri Dejan Pavić i Ilija Ilić su bili uz mene a nije izostala podrška i razumijevanje u Ekonomskoj školi u Baru", kazao je Jovetić.

On nastupa za dva kluba - Strugar Tim iz Crne Gore, ali SD-Kombat iz Smedereva.

Jovetić je u aprilu ponio naslov prvaka Crne Gore, a prošle godine je zaslužio bronzu na Svjetskom prvenstvu u Italiji. U 2021. je ogroman talenat najavio titulom prvaka Balkana.