Jovana i Miloš zablistali u Kotoru

Milenković je na prvom Zimskom prvenstvu Crne Gore osvojio ukupno 19 zlatnih odličja, uz jednu srebrnu, u juniorskoj i apsolutnoj kategoriji, a oborio je i pet nacionalnih rekorda, dok je Kuljača takmičenje završila sa sedam zlata, tri srebra i dvije bronze

3387 pregleda 1 komentar(a)
Sa takmičenja u Kotoru, Foto: Zorica Parteli

Kotor je prethodnog vikenda bio domaćin prvog Zimskog prvenstva Crne Gore u plivanju, a u drevnom gradu na pravi način zablistali su Jovana Kuljača i Miloš Milenković.

Sjajni tandem Budvanske rivijere zajedno svom klubu donio 26 zlatnih medalja.

Milenković je ukupno "zgrabio" 19 zlatnih odličja, uz jednu srebrnu, u juniorskoj i apsolutnoj kategoriji, a oborio je i pet nacionalnih rekorda, dok je Kuljača takmičenje završila sa sedam zlata, tri srebra i dvije bronze, saopšeno je iz Vaterpolo i plivačkog saveza Crne Gore.

Kada je riječ o mlađim kategorijama istakla se Marija Terzić (13-14 godina) iz PVK Jadran Herceg Novi sa ukupno 19 medalja, od kojih 14 zlatnih i Jovana Vučetić (PVK Nikšić) sa 18 medalja (13 zlatnih) u konkurenciji 15-16 godina.

Najuspješniji klub je Budvanska rivijera sa 186 medalja (86 zlatnih, 60 srebrnih i 40 bronzanih), Jadran je osvojio ukupno 145 (62-48-35), Nikšić 86 (31-27-28), Budućnost 90 (22- 38-30), PVK Aquatic 41 (3-13-25), PK Butterfly pet (1-1-3), a VPK Primorac tri – sve tri bronzane.

Iz VPCG naglašavaju da je u Kotoru postavljeno ukupno 46 nacionalnih rekorda u svim kategorijama.