Budva osvojila turnir u Burgasu i obezbijedila nastavak kvalifikacija za LŠ

Budva je slavila 3:0 (25:20, 26:24, 25:15)

5934 pregleda 1 komentar(a)

Odbojkaši Budve savladali su večeras domaćina turnira prve runde kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipu Burgasa 3:0 (25:20, 26:24, 25:15) i zajedno sa tom ekipom obezbijedili nastavak kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ekipu Miljana Boškovića čeka učešće na turniru u Beogradu, kao prvoplasiranu ekipu iz grupe 1. Budva će u Beogradu igrati sa Partizanom, španskim Guaguasom i austrijskim Tirol Inzbrukom.

Budvani su sjajno ušli u meč, a sredinom prvog seta 7:2 odlijepili se na osjetnu prednost, 12:7 i bez problema zaključili uvodni dio meča, u kom su imali i sedam poena prednosti.

U drugom setu Balša Radunović i saigrači jurili su minus do 20:20 – Burgas je vodio 20:16, ali mu naš šampion nije dozvolio priliku da osvoji set, već je i taj dio igre riješio u svoju koristi i slavio 26:24.

U odlučujućem setu sve je išlo mnogo lakše, a da će slaviti ubjedljivu pobjedu Budvani su nagovijestili serijom 5:0 za vođstvo 12:7, da bi na kraju set dobili sa 25:15.

Naš predstavnik turnir u Burgasu završio je sa dvije pobjede i porazom, koliko su imali i drugoplasirani Burgas i treći Kapošvar – mađarski tim je osim Budve (3:1), pobijedio Strumicu u posljednjem kolu 3:0.

Lazar Dodić je ponovo najefikasniji – osvojio je 20 poena, a dvocifren je bio Balša Radunović sa 13. Osam poena osvojio je Benjamin Hadžisalihović.

Kod bugarskog predstavnika, koji je kao drugoplasirani prošao dalje, 18 poena osvojio je Murad Kan.

BUDVA - BURGAS 3:0 (25:20, 26:24, 25:15)

Burgas – SC “Mladost”. Gledalaca: 500. Sudije: Sikanjić (Lihtenštajn), Muha (Hrvatska).

Poeni iz napada: Budva 39, Burgas 35. Poeni iz bloka: Budva 7, Burgas 6. Poeni iz servisa: Budva 7, Burgas 3. Greške protivnika: Budva 20, Burgas 12.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković 1, Rađenović, Radunović 13, Radonić 1, Hadžisalihović 8, Krivokapić (libero), V. Milenković, Ćinćur 4, Dodić 20, Ječmenica 5. Trener: Miljan Bošković;

Burgas: Simić 3, Čavdarov, Dobrev (libero), Ragin 5, Stankov 3, Kodrev, Stanev 1, Kan 18, Nedjalkov 2, Luks 8, Ivanov 2, G. Petrov 2, J. Petrov (libero), Kadankov. Trener: Atanas Petrov.