Odermat slavio u Bormiju

Švajcarac je do četvrtog trijumfa ove sezone, 28. u karijeri u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, 27 sekundi i 72 stotinke

2628 pregleda 0 komentar(a)

Švajcarski skijaš Marko Odermat je pobijedio je u Bormiju u drugom superveleslalomu sezone Svjetskog kupa.

Do četvrtog trijumfa ove sezone, 28. u karijeri u Svjetskom kupu, došao je u vremenu minut, 27 sekundi i 72 stotinke.

Odermat je 98 stotinki bio brži od drugoplasiranog Austrijanca Rafaela Hazera, dok je trećeplasirani Norvežanin Aleksander Amot Kilde imao sekundu i 31 stotinku slabije vrijeme od pobjendika.

Pobjednik prvog superveleslaloma sezone, Austrijanac Vinsent Krihmajer, bio je četvrti, peto mjesto osvojio je Džastin Murizije iz Švajcarske, dok su šesto vrijeme imali Nils Alegiz Francuske i Stefan Babinski iz Austrije.

Odermat je vodeći u plasmanu superveleslaloma sa 160 bodova, Kriehmajer ima 150, a Hazer 94.

Švajcarac zauzima prvo mjesto i u generalnom poretku sa 636 bodova. Austrijanac Marko Švarc je drugi sa 464, dok je treći Kilde sa 240 bodova.