Luka Bakić bronzani u Egiptu

Crnogorski paraolimpijac je u polufinalu izgubio od Francuza Matea Bohasa, finaliste OI u Tokiju

1247 pregleda 3 komentar(a)

Crnogorski paraolimpijac Luka Bakić je sa bronzanom medaljom završio nastup na stonoteniskom turniru Egipat open u Gizi.

Bakić je u polufinalnom meču kategorije S10 poražen od Francuza Matea Bohasa - 3:1.

Finalista Igara u Tokiju je Bakića savladao i prošle godine u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Šefildu.

Bakić je plasman u polufinale izborio kao drugoplasirani u grupi, sa učinkom od dva trijumfa i jednog poraza.

Savladao je na startu domaćeg takmičara Ahmeda Elnazlija 3:0, dok je bez borbe slavio protiv Huseina Saharija iz Saudijske Arabije 3:0.

Poraz je doživio protiv direktnog rivala za plasman na Igre u Parizu, Španca Hose Manuela Ruis Rejesa (3:0).

Bakić je i nakon turnira u Egiptu sedmoplasirani na svjetskoj rang listi, poziciji koja mu garantuje mjesto na Paraolimpijskim igrama u Parizu.

Moraće da je sačuva do 31. marta kada će i zvanično biti poznati učesnici Igara na osnovu plasmana sa rang liste.

Borbu za drugo uzastopno učešće na Igrama tražiće u Linjanu i Kosta Bravi.