Niko nikada kao Jule - Švajacarac sa 30. pozicije do vrha pobjedničkog postolja

Švajcarski skijaš Danijel Jul pobijedio je u Šamoniju, u sedmom slalomu sezone Svjetskog kupa

2694 pregleda 0 komentar(a)
Jule je poznat kao specijalista gradskih paralel slaloma, Foto: REUTERS

Švajcarski skijaš Danijel Jule pobijedio je u Šamoniju, u sedmom slalomu sezone Svjetskog kupa. On je do velikog trijumfa došao nakon 30. mjesta u prvoj vožnji i postao prvi skijaš u istoriji Svjetskog kupa kome je to uspjelo.

Slavio je u ukupnom vremenu minut, 36 sekundi i 24 stotinke i upisao prvu pobjedu ove sezone, sedmu u Svjetskom kupu.

To je za 16 stotinki bolje vrijeme od drugoplasiranog sunarodnika Loika Mejara, dok je pobjedničko postolje kompletirao vodeći nakon prve vožnje, Francuz Klemon Noa sa 18 stotinki slabijim vremenom od pobjednika.

Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Manuel Feler, peto vrijeme imao je njegov sunarodnik Dominik Rašner, a šesto Norvežanin Henrik Kristofersen.

Feler je vodeći u plasmanu slaloma sa 490 bodova. Njemac Ninus Štraser je drugi sa 326, dok je treći Jul sa 285 bodova.

U generalnom poretku Svjetskog kupa prvi je Švajcarac Marko Odermat sa 1.406 bodova. Francuz Siprien Sarazan je drugi sa 684, dok je treći Feler sa 609 bodova.

Svjetski kup biće nastavljen narednog vikenda u Banskom, a na programu će biti slalom i veleslalom.