Očekivan početak sezone: Ferstapen dominirao u Bahreinu

Trostruki prvak svijeta lako slavio u prvoj trci u sezoni, drugi je bio Serhio Peres, a treći Karlos Sains

4756 pregleda 1 komentar(a)

Aktuelni svjetski šampion Maks Ferstapen je dominantno stavio u trci za Veliku nagradu Bahreina, kojom je počela nova sezona u šampionatu Formule 1.

Trostruki uzastopni šampion je krenuo sa pol pozicije, bio je u vođstvu tokom čitave trke i osvojio dodatni bod za najbrži krug.

Ovo mu je bio 55. trijumf u karijeri, a do njega je stigao u vremenu sat, 31 minut, 44,742 sekunde.

Drugi je bio njegov timski kolega Serhio Peres sa 22,457 sekundi zaostatka, a treći Karlos Sains iz Ferarija (25,110 sekundi zaostatka).

Vozač Ferarija Šarl Lekler zauzeo je četvrtu poziciji, peti je bio Džordž Rasel iz Mercedesa, a šesti Lando Noris iz Meklarena.

Sedmostruki prvak Luis Hamilton iz Mercedesa bio je tek sedmi, slijede Oskar Pjastri iz Meklarena, te vozači Aston Martina - Fernando Alonso i Lens Strol.

Naredna trka je 9. marta za Veliku nagradu Saudijske Arabije.