Horhe Martin je neumoljiv u sprintu, počeo Moto GP šampionat

6064 pregleda 0 komentar(a)
Spektakl krenuo iz Katara, Foto: twitter/ktm

Motociklista Pramak Dukatija Horhe Martin pobijedio je u prvom sprintu Moto GP sezone 2024. na Velikoj nagradi Katara.

Aktuelni viceprvak startovao je sa pol pozicije i samouvjereno je vozio do pobjede, a do podijuma su upjeli vozač KTM-a Bred Binder i Alejš Espargaro na Apriliji, koji je krug prije cilja pretekao svjetskog prvaka na Dukatiju, Franćeska Banjaju.

MarK Markes je u debiju na Grezini Dukatiju bio peti.

Martin je osvojio 12 bodova, Binder devet, dok je Espargaro došao do trećeg mjesta i sedam poena.

Ostatak vozača koji su osvojili bodove su: Banjaja, Mark Markes, Enea Bastijanini, Aleks Markes na Greziniju, Pedro Akosta, debitant u Moto GP-u i Maverik Vinjales na Apriliji.

Akosta je sovojio prve Moto GP bodove. Trka u Kataru je na programu sjutra od 18 sati.