Budva ubjedljivom pobjedom otvorila finalnu seriju

Budvani savladali Budućnost volej, druga utakmica je u utorak u Podgorici

3690 pregleda 0 komentar(a)

Odbojkaši Budve su savladali Budućnost volej na startu finalne serije plej-ofa - bilo je 3:0 (25:16, 25:23, 25:18).

Domaćin je rutinski slavio u duelu u kojem je prava borba viđena samo u drugom setu.

U prvom su Budvani rano poveli 9:4, potom i 18:8, a nakon dvadesetak minuta igre su i stigli do prednosti.

Budućnost je u drugom setu imala 9:7, Budva okrenula na 18:14, ali su Podgoričani izjednačili na 18:18, na 20:20, pa na 21:21...

Imala je Budućnost i kontru za novo vođstvo, nije je iskoristila, pa se Budva izvukla i nakon druge set lopte povela 2:0.

U trećem je ključna bila serija 6:0 (od 12:11 do 18:11), pa se pitanje pobjednika više nije postavljalo.

Aleksandar Minić je bio najefikasniji u Budvi sa 18 poena, na drugoj strani je devet imao Stefan Radević.

Finale se igra na tri pobjede, a druga utakmica je na programu u utorak u Podgorici.