Markes slavio u Australiji

Naredna trka Moto GP šampionata vozi se narednog vikenda za Veliku nagradu Malezije na stazi "Sepang"
1446 pregleda 0 komentar(a)
Mark Markes, Foto: Reuters

Vozač Repsol Honde Mark Markes slavio je na Velikoj nagradi Australije, 17. trci ovogodišnjeg Moto GP šampionata.

Španac je na stazi "Filip Ajland" upisao petu pobjedu zaredom, 11. ove sezone, a 81. u karijeri, pretekavši Maverika Vinjalesa na Jamahi na početku poslednjeg kruga, prenosi Sport klub.

Vinjales, međutim, nije bio najbliži Markesu na kraju, pošto je napravio veliku grešku nekoliko krivina pošto je izgubio vođstvo.

Kao drugoplasirani kroz cilj prošao je Kal Kračlou na Hondi ekipe LCR, dok je treće mjesto zauzeo Džek Miler, koji brani boje Pramak Dukatija.

Markes je ranije obezbijedio titulu, a dvije trke prije kraja sezone ima 375 bodova, 135 više od Dovicioza, dok je Rins preuzeo treće mjesto i sada ima 183.

Naredna trka Moto GP šampionata vozi se već narednog vikenda za Veliku nagradu Malezije na stazi "Sepang".