Francuskoj bronza, Danska opet bez evropske medalje

Rukometašice Klavs-Bruna Jergensena su ostale bez odličja sa kontinentalnih šampionata, koje čekaju od 2002. godine
1 komentar(a)
Siraba Dembele i Estej Nze Minko, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.12.2016. 16:36h

Post Danske na evropskim prvenstvima nikako da se završi - rukometašice Klavs-Bruna Jergensena su izgubile meč za 3. mjesto na Evropskom prvenstvu od Francuske (22:25), pa su ostale bez odličja sa kontinentalnih šampionata, koje čekaju od 2002. godine.

Francuskinje su sjajno otvorile utakmicu, povele 5:0 i 10:3, a na 12:5 je počele buđenje Dankinja.

Na poluvrijeme su otišle sa minus pet, a u 42. minutu prišle na minimalnu razliku (15:16).

Još dva puta su imale minus jedan, ali su se u tom jurenju rezultata istrošile, pa su Olivije Krumbolc i njegove izabranice proslavile bronzu.

Estej Nze Minko je bila najefikasnija u pobjedničkom timu sa pet golova, a odlične su bile i golmanke - Amandan Lejno je zaustavila 10, a Lora Gloze osam šuteva.

U poraženom timu je odskočila Stine Jergensen sa šest pogodaka. Ukupno ih je dala 47, čime je na listi najboljih strijelaca pretekla Kristinu Neagu za gol. Prvo mjesto može da joj otme Norvežanka Nora Merk, koja je 41 put tresla mreže.

Veliko finale, između Norveške i Holandije, počinje u 18 časova.