Velika pobjeda Crne Gore u još jednom trileru, druga faza je blizu

114 pregleda 0 komentar(a)
Rukometašice, Foto: Rasmus/TERKELSEN-MEDIER.DK
Ažurirano: 07.12.2016. 21:54h

Od specijalnog izvještača „Vijesti”

Malme - „Ovo je jedna od najvećih pobjeda u mojoj karijeri”. Tu rečenicu Dragan Adžić nije izgovarao tako često, ali ju je „potegao” sinoć u Malmeu, nakon velikog trijumfa Crne Gore nad Češkom.

Najmlađa ekipa na Evropskom prvenstvu, koja je jutros ostala i bez lidera tima Milene Raičević zbog povrede ramena, u triler završnici, sa četiri isključenja od 53. minuta, odoljela je Čehinjama i slavila sa 28:27.

Time je napravila korak ka proklamovanom cilju, plasmanu u drugu fazu, mada će se sve rješavati u petak protiv Mađarske. Vjerovatno sa Raičevićevom u timu...

Sve što se dešavalo tokom obračuna pred svega 654 gledaoca u „Malme Isstadionu”, preokreti, golovi, promašaji, izgubljene lopte, gol Đurđine Jauković iz deveterca na isteku prvog poluvremena, baš sve..., stalo je u posljednjih sedam i osam sekundi.

Švedski arbitri Mirza Kurtagić i Matijas Vetervik su redom na dvominutno hlađenje slali Andreu Klikovac, Emu Ramusović, Jaukovićevu i Sanju Premović, ali je taj period Crna Gora dobila sa 4:3 i dobila meč!

Serija je počela na 24:24, ali su Ema Ramusović i Majda Mehmedović pogodile za 26:24.

Mehmedovićeva je dva puta vraćala plus dva, ali je minut i 33 sekunde prije kraja izgubila loptu, a Premovićeva je šest sekundi kasnije isključena, pa je Crna Gora punih 55 sekundi morala da bude sa dvije igračice manje u polju.

Veronika Mala je smanjila na 28:27, a „lavice” su se potrudile da što duže napadaju, ali su 13 sekundi prije kraja konačno ostale bez lopte, a Jan Bašni pozvao je tajm-aut.

Šutnula je večeras njegova najbolja igračica, Mihaela Hrbkova, ali ju je Jaukovićeva blokirala i omogućila Marini Rajčić da uhvati usporenu loptu. Slavlje je bilo neopisivo...

U drugom meču 2. kola grupe C, Danska je savladala Mađarsku sa 23:19.

Crna Gora može da izgubi posljednji meč u grupi C od Mađarske sa tri gola razlike i prođe u glavnu fazu, ali u slučaju da Danska pobijedi Češku.

Ukoliko osvoje bar bod protiv Mađarica, „lavice” će se sigurno preseliti u Helsingborg. U svakom slučaju, ako odu u glavnu fazu prenijeće dva boda, jer su Danska i Češka već obezbijedile plasman među 12 najboljih, a prenose se bodovi iz međusobnih mečeva.

Češka - Crna Gora 27:28 (12:13)

Malme - „Malme Isstadion”. Gledalaca: 654. Sudije: Kurtagić i Vetervik (Švedska). Sedmerci: Češka 7 (5), Crna Gora 3 (2). Isključenja: Češka 6, Crna Gora 14 minuta.

Češka: SATRAPOVA (pet odbrana), Kudlačkova (tri odbrane i sedmerac), KNEDLIKOVA 4, Rišankova, Salčakova, Ručkova 5 (3), KORDOVSKA 1, HRBKOVA 6, LUZUMOVA 3 (2), Crhova, ADAMKOVA, Marčikova, Stelnerova 1, Vajzenbilderova, Ježabkova 3, MALA 4.

Crna Gora: RAJČIĆ (osam odbrana i sedmerac), Nenezić (odbrana i sedmerac), JAUKOVIĆ 7, A. KLIKOVAC 3, Boljević, UJKIĆ 2, Malović 2 (2), LAZOVIĆ 1, Premović, Pavićević, Ramusović 3, B. Klikovac, MEHMEDOVIĆ 7, Despotović 1, Raičević, GRBIĆ 2.

Tok meča - drugo poluvrijeme:

Rajčić brani! Crna Gora je dobila Češku!

Deveterac, ali isključenje Ramusović

24:26 55. minut, Ramusović pa Mehmedović u dvije sekunde. Sjajno sa igračicom manje

19:20 47. minut, Jerabkova poslije odbitka od sjajne odbrane Nenezić

18:20 Jauković, sedmi gol ali isključenje Mehmedović. Stativa nas spasava u ovom napadu

Problem za naš tim je i povreda Đurđine Jauković, koja ne igra već dva minuta

Sjajna odbrana Marine Rajčić, ali prestup Suzane Lazović pa isključenje Eme Ramusović

Tok meča - prvo poluvrijeme

12:13 na poluvremenu, jer je Jauković pogodila nevjerovatno iz slobodnog udarca kada je vrijeme već isteklo.

Rajčić je upisala i drugu odbranu, naše su još bez gola

Naše nijesu supjele, ali je Marina Rajčić prvom odbranom, onemogućila dva gola razlike

1:0 Čehinje su realizovale prvi napad preko Hrbkove.

Crnogorske rukometašice igraju protiv Češke utakmicu u kojoj bi im pobjeda garantovala prolazak u glavnu rundu. Čehinje su senzacionalnom pobjedom nad Mađarskom (27:22), već obezbijedile prolazak, dok "lavicama" treba pobjeda nakon poraza od Danske sa 22:21.

Naše rukometašice su su dobile četiri posljednja međusobna duela sa Čehinjama, ali će prvi put igrati bez kapitena, Milene Raičević, koja će zbog povrede ramena biti van stroja. Da peh po naš tim - najmlađi na šampionatu u Švedskoj, bude veći, Raičević je proglašena za najbolju igračicu duela sa Danskom na otvaranju grupe C.