Nova Crna Gora izgubila od Danske u ravnopravnoj utakmici

Crna Gora poražena od Danske 22:21 u prvom kolu grupe C. Češka na startu iznenadila Mađarsku 27:22
71 pregleda 0 komentar(a)
Andrea Klikovac i Suzana Lazović, Foto: Swe2016.ehf-euro.com
Ažurirano: 05.12.2016. 21:38h

Rukometašice Crne Gore poražene su na startu Evropskog prvenstva od Danske 22:21.

Šteta, jer je promijenjeni i podmlađeni tim odigrao hrabru utakmicu, ravnopravnu protiv iskusnijeg rivala.

Djevojke Dragana Adžića počele su konfuzno, sredinom prvog dijela gubile šest razlike, imale mnogo problema u odbrani.

Kada je defanziva stabilizovana i kada su debitantkinje na velikom takmičenju vidjele da mogu, sve se promijenilo.

Na kraju su nijanse presudile, možda čak i tri promašena sedmerca u prvom poluvremenu, možda je falio i koji gol Đine Jauković, ali ukupan utisak je - povoljan, jer je novi tim pokazao već na debiju da ima potencijal i da ne treba da strahuje ni od jednog protivnika u grupi C.

Naredni je Češka, u srijedu u 18 i 30.

Čehinje su danas iznenadile Mađarsku 27:22.

Osam golova protiv Danske postigla je Milena Raičević, pet Majda Mehmedović, po tri Đurđina Malović i Suzana Lazović, a dva Itana Grbić.

U danskom timu najefikasnija je bila Stine Jorgensen sa devet pogodaka, uz samo jedan promašaj.

Tok meča

Imala je Crna Gora 50-ak sekundi za posljednji napad, nije uspjela da ga organizuje na najbolji način, a Dankinje su uspjele da zatvore odbranu.

Ostalo je 22:21.

21:22 - Jorgensen je precizna sa sedam metara.

Sedmerac za Dansku, Hajndal je faulirana.

21:21 - Đina Malović sjajno i hrabro za izjednačenje.

"Bez stresa", naglasio je Adžić na tajm-autu.

Dva minuta je do kraja.

Ljubica Nenezić je sjajna u teškim trenucima i ostavlja nadu Crnoj Gori.

Ništa od napada za izjednačenje, odbrana Danske je bila neprobojna, sedam i po minuta bez gola.

Stativa Suzane Lazović iz teške pozicije, a zatim još jedan promašen napad Dankinja. Posljednjih pet i po minuta.

Prečka na drugoj strani spasava Ljubicu Nenezić.

Greška Đine Jauković nakon tajm-auta, ispala joj je lopta i završila u autu.

20:21 - srećan gol Dankinja, od bloka Đine Jauković lopta je iznenadila Ljubicu Nenezić.

Tri posljednja gola Crna Gora je postigla zahvaljujući velikom individualnom kvalitetu Majde Mehmedović i Milene Raičević.

20:20 - nova majstorija Majde Mehmedović, ponovo iz izuzetno malog ugla iznenadila je Toft.

19:20 - sedmi gol Milene Knežević, koja je još jednom sama sve završila.

18:20 - Jorgensen, sedmi gol.

Sedmerac za Dansku i isključenje za Itanu Grbić.

18:19 - sjajan gol Majde Mehmedović, iz gotovo mrtvog ugla pronašla je rješenje.

17:19 - mini serija Dankinja 3:0. Stine Jorgensen iz polukontre.

17:18 - Hansen poslije dužeg vremena.

17:17 - treći gol Stine Nilsen sa crte u drugom poluvremenu.

Isključena je Andrea Klikovac.

17:16 - Milena Raičević, još jedna efektna individualna akcija - sedmi njen pogodak

16:16 - Stine Nilsen.

16:15 - veliki preokret, Crna Gora vodi - Suzana Lazović.

15:15 - Raičević, njen četvrti gol u nastavku, ukupno šesti. Danska ima igračicu manje.

Jauković je faulirana za sedmerac i isključenje. Fisker je kažnjena dva minuta.

14:15 - Stine Nilsen, prvi gol Danske nakon skoro šest minuta igre u nastavku.

Tajm-aut Danska.

14:14 - Milena Knežević iz solo prodora. Serija 5:0 za izjednačenje.

Odličnih pet minuta, posebno u odbrani, tri napada Dankinje nisu završile šutem.

13:14 - opet Raičević. Minus jedan - serija 4:0 Crne Gore.

Osmi sedmerac, sada je Đina Jauković izborila penal.

Sjajna odbrana Crne Gore, izgubljena Danska u drugoj akciji u drugom poluvremenu.

12:14 - Raičević precizna.

Drugo poluvrijeme otvoreno je još jednim sedmercem. Četvrti napad zaredom Crne Gore završava se na taj način.

Minus tri na poluvremenu - solidan rezultat s obzirom na to da je Danska imala i plus šest, da su naše golmanke prvu odbranu upisale sredinom poluvremena. Moglo je, međutim, i bolje, jer su tri sedmerca promašile Jauković, Raičević i Mehmedović.

Još jedan sedmerac, treći zaredom za Crnu Goru. Opet je Raičević izborila penal, ali je šut Majde Mehmedović odbranila Rajnhard. Treći promašeni sedmerac Crne Gore.

11:14 - Mehmedović ponovo precizna.

Dobra odbrana Crne Gore, a Milena Knežević je u solo prodoru izborila novi sedmerac.

10:14 - Majda Mehmedović iz sedmerca, koji je izborila Ema Ramusović u gotovo izgubljenoj poziciji.

9:14 - Tranborg pogađa iz kontakta. Dva minuta kazne za Milenu Raičević.

9:13 - Grbić, lijep prodor, njen drugi pogodak.

Još jednom Nenezić, njena treća odbrana.

Druga odbrana Ljubice Nenezić, skinula je zicer Grigel.

8:13 - Raičević.

7:13 - još jednom Jorgensen, još jedna brza akcija Dankinja, prvi put plus šest.

7:12 - Prva odbrana Ljubice Nenezić, ali nakon još jednog promašenog napada, Jorgensen stiže do četvrtog gola.

7:11 - Grigel je iskoristila rupu u odbrani.

7:10 - Milena Knežević iz koraka iznenadila je Toft.

6:10 - nakon dva promašaja, realizovan je sedmerac - pogodila je Majda Mehmedović.

Još nijednu odbranu nemaju golmanke Crne Gore.

5:10 - Jorgensen iz sedmerca.

Adžić je zamijenio golmanku, umjesto Marine Rajčić ušla je Ljubica Nenezić.

5:9 - konačno gol - Malović je drugi put precizna. Prekinuta serija Dankinja od 5:0.

4:9 - prvi gol iz kontre za velikih plus pet - Jensen.

4:8 - lijepa akcija Danske, sa krila je Voler povisila na 8:4.

Još jedan propušten napad, Jauković preko gola.

"Nemojte da iz tehničkih grešaka primamo golove. Biće grešaka, važno je vratiti se nazad. Vidjele ste da možemo kada igramo kako smo se dogovorili", rekao je Adžić na tajm-autu.

Dragan Adžić traži tajm-aut nakon serije Danske 3:0.

4:7 - Prvi sedmerac za Dansku iskoristila je Stine Jorgensen.

4:6 - Toft je odbranila šut Mehmedović, a Mete Tranborg prvi put odvela Dansku do dva gola prednosti.

4:5 - odmah uzvraća Hansen, efektnim lobom. Već tri gola ima bek Danske.

4:4 - odlično se snašla Suzana Lazović.

3:4 - Hansen, njen drugi gol.

Među brojnim navijačima Danske, ima i navijača našeg tima.

3:3 - Malović pogađa nakon promašaja u prethodnom napadu.

Loše organizovan napad sa igračicom više završila je Đurđina Malović, lako je njen šut zaustavila Toft.

2:3 - Fie Voler sa igračicom manje.

Još jedan sedmerac za Crnu Goru. Mehmedović ga je iznudila, a dva minuta dobila je Hansen. Milena Raičević je, takođe, promašila - Toft je pročitala njenu namjeru.

2:2 - Ane Mete Hansen sa 10 metara na isteku napada.

2:1 - Suzana Lazović, na asistenciju Grbić.

1:1 - Stine Jorgensen

Itana Grbić je hrabro prošla kroz sredinu i izborila sedmerac. Đurđina Jauković je, međutim, šutirala preko gola.

1:0 - Itana Grbić, koja igra na poziciji srednjeg beka. Milena Raičević je na klupi.

Počeo je meč u Malmeu, između Crne Gore i Danske.

Dankinje će se osjećati kao kod kuće, jer se meč igra u gradu, koga od Danske odvaja samo most Eresund.

Već na startu takmičenja vidjelo se koliko će težak zadatak imati mladi tim Dragana Adžića da se plasira u drugu fazu.

Češka, ekipa koja je u najavama bila rival protiv koje će se tražiti prolaz, savladala je Mađarsku 27:22.

Pet golova postigle su Veronika Mala i Mihaela Hrbkova, Mađarsku je predvodila Ana Kovač sa sedam.

"Bilo je jasno da je ovo novi tim, da je mnogo novih igračica i da su bile previše nervozne. Pokušao sam da ih oslobodim, ali nisam uspio. Slabo smo napadali, previše smo kružili umjesto da idemo pravo na gol. Ja sam kriv, ne djevojke, jer nisam uspio da ih pripremim", rekao je selektor Mađarske Kim Rasmunsen.

U grupi D, Rusija je savladala Hrvatsku 32:26, a od 20 i 45 igraju Norveška i Rumunija.