„Lavice” serijom 9:0 slomile Makedoniju

Za 12 minuta je Crna Gora napravila seriju 9:0 i sa minus tri (17:20) došla do nedostižnih plus šest (26:20). Do kraja se mreža na obje strane po jednom tresla za konačnih 27:21
Ivona Pavićević, Foto: Sportmedia.mk
Ažurirano: 02.06.2016. 17:54h

Senzacija je bila na pomolu, Makedonija je bila na pragu možda i najveće pobjede u istoriji svog ženskog rukometa...

Ali, za 12 minuta je Crna Gora napravila seriju 9:0 i sa minus tri (17:20) došla do nedostižnih plus šest (26:20). Do kraja se mreža na obje strane po jednom tresla za konačnih 27:21.

Oslabljeni tim Dragana Adžića, bez Katarine Bulatović, Radmile Petrović i Eme Ramusović, te duže povrijeđenih Marije Jovanović i Suzane Lazović, dugo je "lutao" u Skoplju.

Skromni domaći tim je na startu održavao priključak, u 14. minut prvi put poveo (7:6), a onda u drugom poluvremenu tri puta stekao tri gola viška.

Poslije pogotka Elene Livrinić za 20:17 u 47. minutu, Adžićeve izabranice su se probudile i razgoropadile - igračice Vardara Andrea Klikovac i Jovanka Radičević su po tri puta zatresle mrežu, dva gola je postigla Đurđina Jauković, a jedan Majda Mehmedović i meč je bio riješen.

Četvrtom pobjedom, Crna Gora je i teoretski osigurala plasman na Evropsko prvenstvo, makar kao najbolja trećeplasirana ekipa.

Ukoliko u nedjelju uzmu makar bod protiv Slovenije u Bijelom Polju, "crvene" bi osvojile 1. mjesto u grupi 4 i imale bolju poziciju pred žrijeb za šampionat u Švedskoj.

U Skoplju je najefikasnija bila Jaukovićeva sa sedam golova, jednim više od Mehmedovićeve, dok je pet puta mrežu pogodila Milena Raičević.

Radičevićeva je četiri puta bila precizna, Andrea Klikovac tri, a njena prezimenjakinja Bobana i Ivona Pavićević po jednom.

Kod domaćih je najbolja bila Sara Ristovska sa šest pogodaka.

Makedonija - Crna Gora 21:27 (12:13)

Skoplje - SC „Kale”. Gledalaca: 550. Sudije: Sirbu i Siponicov (Moldavija). Sedmerci: Makedonija 3 (3), Crna Gora 2 (2). Isključenja: Makedonija 6, Crna Gora 4 minuta.

Makedonija: Petkovska, Ladeva, Serafimova, Stojanovska, Gakidova 1, Mitova 1, Beleska 1, Nolevska, Gjorgijevska 1, Nikolić 3, Keramičijeva 4, Jovanovska 1, Ristovska 6 (3), Miševska, Livrinić 1, Sazdovska 2.

Crna Gora: Rajčić, Barjaktarović, B. Pavićević, Radičević 4, Grbić, A. Bulatović, I. Pavićević 1, A. Klikovac 3, B. Klikovac 1, Jauković 7 (2), Malović, K. Bulatović, Mehmedović 6, Despotović, Raičević 5.