Lazović: Đer u prednosti

246 pregleda 1 komentar(a)
Anita Gorbic i Suzana Lazović, Foto: ŽRK Budućnost
Ažurirano: 15.04.2016. 11:20h

Đer kao domaćin finalnog turira u prednosti je u odnosu na ostale timove, ali sve zavisi od Budućnosti, kazala je pivot Suzana Lazović.

Budućnost i Đer voljom žrijeba biće rivali u polufinalu završnog turnira Lige evropskih šampiona.

Lazović je kazala da joj je drago što će protiv Đera igrati u polufinalu, navodeći da imaju dovoljno vremena da se spremi na kvalitetan način.

"Đer je u prednosti u odnosu na ostale učesnike finalnog turnira jer igra pred svojim navijačima, a sigurna sam da će to biti sjajan okršaj pred punim tribinama. Biće to rukometna poslastica kako za igračice oba tima, tako i za navijače u dvorani i one koji će polufinale pratiti na malim ekranima. Vjerujem da sve zavisi od nas i da će tim koji slavi u polufinalu na kraju i osvojiti trofej", kazala je Lazović.

U drugom polufinalu rivali će biti Vardar i Bukurešt.

Finalni turnir biće odigran 7. i 8. maja u Budimpešti.

Trofej brani Budućnost, a u prošlogodišnjem finalu savladala je Larvik 26:22.

Budućnost i Đer igrali su ove sezone u glavnoj rundi, a oba tima slavila su pred svojim navijačima.

Crnogorski i mađarski prvak tri puta bili akteri finala evropskih klupskih takmičenja.

Budućnost je 2006. godine u dvomeču bila uspješnija i osvojila Kup pobjednika kupova, dok je 2012. trijumfovala u Ligi šampiona.

Đer je, dvije godine kasnije, na prvom finalnom turniru Lige šampiona trijumfovao i došao do trofeja.