Treće mjesto je osvojio Zagreb, koji je bio bolji od Meškov Bresta (24:23)
66 pregleda 0 komentar(a)
Momir Ilić, Foto: Seha-liga.com
Ažurirano: 03.04.2016. 19:16h

Rukometaši Vesprema su odbranili titulu prvaka SEHA lige, nakon što su u uzbudljivom finalu u Varaždinu savladali Vardar sa 28:26.

Skopski tim je nekoliko puta imao plus četiri, a u izuzetno izjednačenom meču je posljednji put vodio u 49. minutu, kada je Aleks Dujšebajev pogodio za 24:23.

Hrvati Ivan Slišković i Renato Sulić su preokrenuli, sin slavnog Talanta Dujšebajeva svojim četvrtim golom izjednačio na 25:25, ali su Laslo Nađ i Andreas Nilson donijeli plus dva i najavili trijumf.

Luka Cindrić je u 56. minutu smanjio na 27:26, a do kraja je mrežu samo zatresao Nađ, i to 70-ak sekundi prije posljednje sirene.

Momir Ilić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa sedam pogodaka, dva više od Cindrića, koji je bio najbolji kod Makedonaca.

Treće mjesto je osvojio Zagreb, koji je bio bolji od Meškov Bresta (24:23). U timu Veselina Vujovića je najbolji bio kapiten Zlatko Horvat sa osam golova, a Bjeloruse je sa šest predvodio srpski pivot Rastko Stojković.