Novo Vujino čudo: Zagreb izbacio Rajn-Nekar Leven

Veselin Vujović, Foto: Seha-liga.com
Ažurirano: 27.03.2016. 19:30h

Ko do sada nije vjerovao, sada mora - Veselin Vujović je čudotvorac.

Jedan od najboljih rukometaša svih vremena je priredio senzaciju sa Zagrebom, koji je doveo do četvrtfinala Lige šampiona preko lidera Bundeslige, Rajn-Nekar Levena!

"Lavovi" su prije osam dana u glavnom gradu Hrvatske slavili sa 24:23, ali su ih Vujini puleni šokirali u Manhajmu, slavili sa 31:29 i ušli među osam najboljih ekipa Evrope.

Pred 10.521 gledaoce u "SAP Areni", domaći su vodili 12:7, ali su "plinari" serijom 7:3 krajem prvog i početkom drugog poluvremena prišli na 14:15 i najavili senzaciju.

Rajn-Nekar Leven je sredinom nastavka opet došao do plus tri (24:21), da bi Luka Šebetić u 50. minutu poravnao na 25:25.

U 55. je Stefan Vujić pogodio za prvo vođstvo (27.26), a nekoliko trenutaka kasnije je Šebetić povisio na 28:26.

Do kraja se igralo gol za gol, a sve dileme je otklonio sprski internacionalac Dobrivoje Marković u posljednjem minutu za konačnih 31:29.

Vujić, Marković i Zlatko Horvat su za pobjedničku ekipu dali po pet golova, jedan više od Tina Kontreca. Kod domaćih je najbolji bio Švajcarac Andre Šmid sa sedam.

Podvig nekadašnjeg prvaka Evrope još više dobija na značaju ako se zna da u dosadašnjih sedam mečeva nikada nije mogao da izbjegne poraz od Rajn-Nekar Levena, koji je upisao četiri pobjede i tri remija.

Zagreb će u četvrtfinalu igrati sa Pari Sen Žermenom, od kojeg je izgubio oba meča u grupnoj fazi (23:34 u Francuskoj i 23:25 u Hrvatskoj).

Prva utakmica igraće se u "Areni Zagreb" između 20. i 24. aprila, revanš u Gradu svjetlosti je između 27. aprila i 1. maja.

Pobjedom Zagreba je kompletirana lista učesnika četvrtfinala. Osminu finala su preskočili Barselona i Pari Sen Žermen, kao najbolje ekipe u grupnoj fazi.