Rukometaši Rudara pobijedili Mojkovac u prvom meču 14. kola

Rukometna lopta, Foto: EHF
Ažurirano: 25.03.2016. 19:50h

Rukometaši Rudara pobijedili su večeras u Pljevljima ekipu Mojkovca 29:28 (18:12), u premijernom meču 14. kola Prve crnogrske lige.

Umjesto da lagano privedu utakmicu kraju domaći su za 13 minuta primili čak 11 golova i na kraju, heroj utakmice golman Božidar Tošić odbranio je šut protivnika uz zvuk sirene i sačuvao bodove svojoj ekipi.

Od 45. minuta Mojkovčani su odbranom 4-2 potpuno zbunili Pljevljake koji su u tom momentu vodili sa 22:16.

U finišu utakmice golovima Admira Pelidije i Ivana Tošića Rudar je uspio da sačuva minimalnu prednost, dok je u ekipi Mojkovca pored golmana Ivana Žurić raspoložen bio Boris Kljejević.

Rudar je do drugog trijumfa vodio Ivan Tošić sa devet, dok je Admir Pelidija meč završio sa pet golova.

U mojkovačkom timu, koji je doživio deveti poraz, najbolji je bio Boris Kljajević osam pogodaka.

Rudar će u Mini ligu za opstanak prenijeti šest bodova, a Mojkovac i Komovi po tri.

Ostali mečevi na programu su sjutra.

U 16 sati, u Plavu, sastaće se Komovi i Berane 2003, dok će sat kasnije u Budvi početi duel Budvanske rivijere i Partizana.

U ovom kolu slobodan je Lovćen.

Rudar - Mojkovac 29:28 (18:12)

Pljevlja - Dvorana S.C. „Ada“. Gledalaca: oko 300. Sudije: Ivan Vujačić i Bogdan Kaluđerović (obojica sa Cetinja). Sedmerci: Rudar 3 (2), Mojkovac 5 (2). Isključenja: Rudar 8, Mojkovac 4 minuta.

Rudar: B. Tošić (12 odbrana i dva sedmerca), Šarac, Zindović, Beljkaš, Grujičić, I. Tošić 9, Ćuzović 3, Matović, Pelidija 5, Andesilić 4, Cupara 3, Raonić 1, Đačić 2, Gazdić 2.

Mojkovac: Žurić (14 odbrana), Vujičić, Kljejević 8, Tomović 2, Barac 5, Savić 4, Smolović 2, Sošić 3, Tripković, Mišnić 4, Knežević, Rakočević, Barać.