Sa ranjenom Danskom za vizu za Rio de Žaneiro

91 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 18.03.2016. 19:49h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Arhus - Kada ne znate rivala a onda ga još i unaprijed otpišete, jer ne može da zaprijeti, može da bude muka. I bilo ih je - Urugvaj je 20-ak minuta atipičnom odbranom 3-3 stvarao velike probleme rukometašicama Crne Gore, ali je u nastavku utakmice sve došlo na svoje i ostvarena je ubjedljiva pobjeda (34:19) na startu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Da li je bio problem u pristupu, nepoznavanju protivnika, razmišljanju o Danskoj i Rumuniji, ili nečem sasvim četvrtom, tek startna postava Dragana Adžića je još jednom pokazala boljke viđene u dvomeču sa Hrvatskom.

Nesigurna igra u odbrani, bez dovoljno žara, tehničke greške, promašeni ziceri..., morali su da zabrinu sve navijače „lavica”, koje više nemaju prava na kiks. Nadu daje izdanje djevojaka sa klupe, koje su igrom u drugom poluvremenu pokazale da Adžić može da računa na njih i kada je „gusto”.

A tako će biti već sjutra veče (20 časova), kada će se Crna Gora sudariti sa Danskom i nekoliko hiljada njenih navijača u „Ceres areni” u Arhusu.

Domaćin je ranjen, ponižen u obračunu sa Rumunijom (32:25, Eliza Bućeski 10 golova, Kristina Neagu četiri) i mora da se vadi protiv „lavica”.

Da situacija po tim Klavs-Bruna Jergensena bude još gora, ne odgovara mu bilo kakva pobjeda, jer bi mogao da se stvori krug od tri reprezentacije sa dva trijumfa, u kojem bi sinoćnjih minus sedam mogli da mu budu omča oko vrata...

Ne bi trebalo, međutim, sumnjati da Adžićev tim može da savlada trostrukog olimpijskog šampiona (od Atlante 1996. do Atine 2004. godine) i ostavi ga bez vize za Rio de Žaneiro. Kada su Neagu i drugarice onako mogle da se poigraju sa njim, zašto ne bi mogle „crvene” da slave makar minimalnom razlikom?

"Meč protiv Urugvaja nam je bio pripremni, odradile smo ga korektno. Sada se okrećemo Dankinjama, sigurna sam da će njihova reakcija biti mnogo bolja nego protiv Rumunije. To je za njih biti ili ne biti, uvjerena sam da će da budu mnogo agresivnije i bolje", istakla je Anđela Bulatović.

Srednji bek crnogorske reprezentacije priznaje da je iznenadilo loše izdanje Dankinja.

"Dobro je da smo uživo gledale meč i vidjele gdje možemo da ih napadnemo. Na Svjetskom prvenstvu su igrale sa većom energijom nego protiv Rumunije, ali sam ubijeđena da će protiv nas igrati bolje", dodala je Anđela.

Na svakoj utakmici idemo na pobjedu, mislim da imamo kvalitet da to i ostvarimo protiv Danske. Dobro smo se pripremile, a imaćemo vremena i da se odmorimo. Vjerujem da možemo da odemo na Olimpijske igre - zaključila je igračica mađarskog Erda.

Urugvaj - Crna Gora 19:34 (10:15)

Arhus - „Ceres arena“. Gledalaca: 500. Sudije: Alpaidze i Berezkina (Rusija). Sedmerci: Urugvaj 4 (3), Crna Gora 5 (4). Isključenja: Urugvaj 8, Crna Gora 10 minuta.

Urugvaj: SANTOS (sedam odbrana i sedmerac), Modernelj, KURA 1, M. BAREIRO 3, A. SKARONE 2, VASKES 1, K. BAREIRO 2, Sćinka 3, FERARI 2, Rosas, D. Skarone 4 (4), Kastro, Truko 1, Rodriges, Lopes, Bas.

Crna Gora: RAJČIĆ (osam odbrana i sedmerac), Hasanić (sedam odbrana), Barjaktarović, Petrović 3 (1), RADIČEVIĆ 4, Grbić 4, A. BULATOVIĆ 1, Pavićević 1, A. Klikovac 2, B. Klikovac 2, Jauković 2, K. BULATOVIĆ 2, RAMUSOVIĆ 1, MEHMEDOVIĆ 7, Despotović 3, RAIČEVIĆ 2 (1).

12:15 K. Bareiro 32.

Drugo poluvrijeme su počele Radmila Petrović, Alma Hasanić, Andrea Klikovac i Ivona Pavićević, koje do sada nisu ulazile u igru, a Majda Mehmedović je prebačena na poziciju pivota.

11:15 A. Skarone 31.

Na poluvremenu prve utakmice na olimpijskom kvalifikacionom turniru u Arhusu, rukometašice Crne Gore vode protiv Urugvaja sa 15:10.

Tih plus pet ne oslikavaju na pravi način ono što se dešavalo u "Ceres areni", jer se "lavice" neočekivano muče sa omalenim Južnoamerikankama.

Naravno, najteže je dobiti utakmice u kojima su bodovi unaprijed otpisani, ali igra iz prvih 30 minuta nagovještava pakleno težak zadatak protiv Danske i Rumunije u borbi za odlazak u Rio de Žaneiro.

Crna Gora, jednostavno, mora mnogo bolje. Valjda i može, pogotovo u odbrani, u kojoj je na momente djelovala bezvoljno...

1:0 Ferari 1.

Rukometašice Crne Gore kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre otvaraju duelom sa najslabijim rivalom, Urugvajem.

Sve sem ubjedljive pobjede bilo bi čudo. Ovaj meč će poslužiti izabranicima Dragana Adžića da se uigraju za odlučujuće duele sa Danskom i Rumunijom, koji će riješiti pitanje dva putnika u Rio de Žaneiro.