Norveška povukla žalbu

Rukometaši Norveške, Foto: Uroš Hočevar
Ažurirano: 30.01.2016. 10:56h

Rukometna federacija Norveške povukla je žalbu upućenu Evropskoj rukometnoj federaciji (EHF) na završnicu polufinalnog meča Evropskog prvenstva za rukometaše u Poljskoj, saopšteno je iz te asocijacije.

Norveška je nakon polufinalnog duela, koji je Njemačka dobila 34:33, uložila žalbu EHF na broj igrača rivala u posljednjem napadu.

U žalbi je navela da je reprezentacija Njemačke u posljednjem minutu u napadu, suprotno pravilu, imala dva igrača sa žutim dresom, golmana i igrača u polju.

Saopšteno je da je Rukometna federacija Norveške uprkos snimcima i fotografijama odlučila da u skladu sa fer-plejom prihvati konačan ishod.

"Uprkos svim činjenicama u duhu fer-pleja prihvatamo konačan rezultat i povlačimo tužbu. Apelujemo na države članice EHF da primjer greške iskoriste i pojačaju set propisa u cilju sprečavanja ponavljanja sličnih u budućnosti", saopšteno je iz Norveške rukometne federacije.