Karabatić se poigravao sa Bjelorusijom

90 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Karabatić, Foto: Pol2016.ehf-euro.com
Ažurirano: 21.01.2016. 21:58h

Druga faza 12. Evropskog prvenstva je počela spektaklom najboljeg igrača svijeta - Nikola Karabatić je u prvom poluvremenu dao devet golova iz isto toliko šuteva, a Francuska je protiv Bjelorusije vodila sa čak 20:5.

Slavni selektor Klod Onesta je u nastavku povukao sa terena glavne igrače, što je tim iz ex-SSSR iskoristio da izbori podnošljiv poraz (34:23).

U poraženoj selekciji je najbolji bio Aleksej Hadkevič, takođe sa devet pogodaka.

Francuzi su se ovom pobjedom donekle iskupili za poraz od Poljske, baš kao i Hrvatska, koja je trijumfom nad Makedonijom (34:24) ostala u konkurenciji za polufinale.

Ivan Slišković je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa šest golova, Marino Marić i Manuel Štrlek su dali po pet, dok je kod Makedonaca najbolji bio Dejan Manaskov sa sedam.

Subotnji obračun „trikolora” i „vatrenih” će odlučiti ko može do polufinala, a ko ostaje bez šansi.