Poraz Crne Gore od Mađarske, odbrana "lavova" bez rješenja za pivota i bekove

66 pregleda 0 komentar(a)
Vuko Borozan, Foto: Piotr Matusewicz/Pressfocus
Ažurirano: 16.01.2016. 18:44h

Na otvaranju 12. Evropskog prvenstva, rukometaši Crne Gore su poraženi od Mađarske sa 32:27.

"Lavovi" su igrali loše u odbrani, a uništio ih je korpulentni pivot Bance Banhidi, koji je dao sedam golova i iznudio dosta faulova i isključenja.

Pored njega, odlični su bili i bekovi Iman Džamali i Gabor Ančin, kao i golman Roland Mikler.

Osim loše odbrane, mladoj selekciji Crne Gore je presudila i brzopletost u napadu. Izabranici Ljubomira Obradovića nisu iskoristili sedam kontri u kojima su mogli da uhvate priključak, a ni golmani nisu bili raspoloženi.

Tako je u vodu palo dobro izdanje Vuka Borozana, koji je dao sedam golova, dok su po pet postigli Stefan Čavor i Nemanja Grbović.

Crna Gora u ponedjeljak igra sa Danskom, koja će se večeras (20.15) sresti sa Rusijom.

27:23 Ančin 53, igrač više

Isključenje Lipovine, čini se da je sve riješeno osam minuta i 20 sekundi prije kraja.

26:23 Pastor 50, kontra nakon probijanja Čavora

25:23 Čavor 48, igrač više

Isključen je Šuh. Nova šansa za Crnu Goru nepunih 13 minuta do kraja.

Borozan gubi loptu u napadu sa igračem više. Ponovo ispuštena šansa za minus dva.

22:19 Ševaljević 42.

Opet se ne koriste dva vezana zicera u kontrama. Grbović pogađa stativu, Milašević golmana Miklera.

18:14 Ivančik 34, 7 m, igrač manje

Isključen je Laslo Nađ, ali opet ništa od minus dva - Mikler brani zicer Mirku Radoviću

17:14 Grbović 32.

17:13 Boršoš 31.

16:13 Čavor 31.

Poluvrijeme u Gdansjku. Mladi tim Ljubomira Obradovića je užasno počeo meč, gubio 8:2, ali je uhvatio priključak.

Nažalost, previše je griješio u kontrama, pa nakon prvog poluvremena ima četiri gola minusa. A moglo je da bude mnogo manje...

16:12 Ševaljević 30.

Još jedna užasna kontra. Četvrta neiskorišćena.

16:11 Ančin 27.

15:11 Ivančić 26, igrač manje

Prvo isključenje za Mađarsku. Na dva minuta van terena ide Tibor Gazdag.

7:2 Banhidi 8.

Roland Mikler već ima četiri odbrane, Rade Mijatović nema nijednu.

6:2 Bodo 7.

5:2 Vujović 6.

Tajm-aut Crna Gora

5:1 Ivančik 6, kontra, igrač više

4:1 Zubai 5, igrač više

Na dva minuta je isključen Vuko Borozan.

3:1 Banhidi 4.

2:1 Čavor 3.

2:0 Bodo 2.

1:0 Faluvegi 1.

Selektor Ljubomir Obradović je odlučio da u startnu postavu uvrsti Rada Mijatovića, Fahrudina Melića, Miloša Vujovića, NVuka Borozana, Stefana Čavora i Bogdana Petričevića.

Poslije 46 dana rada, 32 treninga i pet utakmica, kucnuo je čas za ono pravo - rukometaši Crne Gore na otvaranju 12. Evropskog prvenstva igraju sa Mađarskom.

Najmlađoj ekipi na šampionatu u Poljskoj duel sa timom Talanta Dujšebajeva je možda i najbolja šansa da se domogne druge faze i samim tim osigura lakšeg rivala u baražu za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj.

Mađari su favoriti, ali niko nema motiv kao "lavovi" Ljubomira Obradovića...