Ništa od 5. mjesta, Dankinje se revanširale "lavicama" 28:20

Crna Gora će u nedjelju od 9:45 igrati sa Francuskom meč za 7. mjesto na Svjetskom prvenstvu
Katarina Bulatović, Foto: Jan Christensen/DHF
Ažurirano: 18.12.2015. 16:17h

Srce je htjelo, ali nije bilo energije - "lavice" su ubjedljivo poražene od Danske 28:20 u prvom meču razigravanja za plasman 5-8. mjesta na Svjetskom prvenstvu.

Psihički i emotivno istrošene nakon poraza od Norveške, bez povrijeđene Mare Jovanović,sa rovitom Suzanom Lazović (igrala nekoliko minuta na početku susreta), Kaća Bulatović i saigračice nisu bile u stanju da se ravnopravno suprotstave nadahnutoj domaćoj selekciji.

Kako će teći duel moglo se naslutiti nakon prvih osam minuta, u kojima naša selekcija nije uspjela da zatrese mrežu Poulsen, najbolje igračice susreta u Herningu. Već u 15. minut Dankinje su imale 4 gola viška (7:3), tri minuta kasnije bilo je 10:5.

Napad "lavica" nije funkcionisao, Kaća Bulatović je promašila prvih šest šuteva, ali je nekako uhvaćen priključak u 30. minutu (11:14). Ipak, domaće rukometašice su 4 sekunde prije odlaska u svlačionice iskoristile napad sa igračicom manje.

Rezultat je bio "živ" do 35. minuta, kada Milena Raičević, dobra u prvom dijelu, nije pogodila šut na "minus tri".

Uslijedila je serija Dankinja 7:1 i 15 minuta prije kraja sve je bilo gotovo.

Dobre stvari u porazu su korektne igre čuvarke mreže Alme Hasanić i Aide Ramusović na crti...

U posljednjem meču na šampionatu, "lavice" će u nedjelju od 9:45 igrati za 7. mjesto sa Francuskom, koja je ranije poražena od Rusije (31:25).

Poslije poraza 28:20 od Danske, "lavice" će u nedjelju igrati sa Francuskom od 9:45 meč za 7. mjesto na Svjetskom šampionatu. Poulsen najbolja igračica meča.

Itana Grbić ne koristi šut za kraj.

20:28, 60. minut.

20:27, 59. minut, prvi pogodak Andree Klikovac.

Minut odmora za Crnu Goru.

19:27, 58. minut, dva uzastopna gola Burgard sa crte.

Osma odbrana Hasanić.Posljednja tri minuta. Odbrana Iversen, lopta za Dankinje.

19:26, 57. minut, gol 19-togodišnje Itane Grbić.

18:26, 56. minut.

Šest minuta do kraja. Hasanić brani. Sedma odbrana u drugom dijelu.

Isključena Jauković.

18:25, 54. minut, Ramusović sa crte, pivot reprezentacije raspoložena danas.

17:25, 53. minut, Norgard sa krilne pozicije. Ponovo su igračice Dragana Adžića izigrane sa igračicom više.

Kristijansen pogađa prečku. Napad za našu selekciju. Još minut sa igračicom više. Nova izgubljena lopta.

Tajm-aut za danskog selektora.

17:24, 51. minut, Radičević sa 7 metara.

Sedmerac za "lavice" i isključenje Skov.

Na parketu i Itana Grbić. Gubi loptu. Baš kjao i Pavićevićka u kontri u pokušaju da proigra Radičevićku. Niz grešaka na obje strane. 8:10 u izgubljenim loptama.

16:24, 48. minut, lijepa akcija za pivota, drugi gol Ramusović

15:24, 47. minut, koriste Dankinje sedmerac, ponovo 9 razlike.

Sedmerac za domaće rukometašice. Pred mrežom je Marina Rajčić.

15:23, 46. minut, Radičević prekida seriju 5:0 Dankinja.

Tajm-aut Adžića. Poručio je svojim igračicama da ne gledaju na semafor. "Lavice" bez gola više od 8 minuta.

14:23, 45. minut, Hansen. Meč je riješen.

14:22, 44. minut, Pedersen sa desnog krila.

Sedmerac za našu reprezentaciju. Faulirana Ramusović. Milena uzima loptu. Pokušaj "zavrtaljke" nije uspio. Pobjeda je (pre)daleko.

14:21, 43. minut, Jorgensen pogađa za najveće vođstvo Dankinja, njen osmi gol.

Poulsen pravi čuda na golu, odbranila šut Radičevićke sa crte.

14:20, 41. minut, Jorgensen koristi sedmerac.

Brani Hasanić. Probijanje Jauković. U kontri sedmerac za Dansku.

Danska kompletna. Poulsen brani zicer Majdi. Igra se 40. minut.

Izgubljena lopta "lavica". Pola minuta kazne za Dankinje. Odbrana Hasanić.

14:19, 38. minut, sa igračicom manje u napadu Danska trese našu mrežu.

14:18, 37. minut, Despotović pogađa pola minuta nakon prvog ulaska u igru. Dva minuta isključena Jorgensen.

Prvi put u igri Jelena Despotović, Milena na klupi.

13:18, 37. minut, Hansen, nova kontra domaće selekcije.

Ponovo Poulsen brani šut Milene.

13:17, 35. minut, Norgard, ne popuštaju Dankinje.

Druga odbrana Hasanić u nastavku. Šut Milene brani Poulsen. Kontra Dankinja.

13:16, 34. minut, Jauković prvi pogodak, šut sa zemlje.

Prva odbrana Poulsen u nastavku. Odgovara Hasanić. Lopta za "lavice".

12:16, 32. minut, Hansen sa 9 metara. Nikako da naše uhvate pravi priključak.

12:15, 32. minut, drugi pogodak Kaće.

Promašaj Jorgensen.

Prvi napad nije iskorišćen, izgubljena lopta.

Počinje drugi dio meča u Herningu. Lopta za "lavice" koje su na minus četiri i imaju igračicu više još minut i 18 sekundi.

Najslabijih 30 minuta "lavica" na šampionatu. Očigledno je da još nisu istjerale Norvežanke iz glava. U napadu od bekova raspoložena samo Milena Raičević sa 4 gola i dva iznuđenja sedmerca. Kaća Bulatović pogodila jedan od sedam udaraca ka golu rivala. Pred mrežom Dankinja razbranila se Poulsen. Naše reprezentativke moraju mnogo bolje ukoliko žele da se u nedjelju sastanu sa Rusijom u meču za 5. mjesto.

11:15, 30. minut, 4 sekunde prije poluvremena Dankinje sa igračicom manje prave višak koji koristi Hansen.

11:14, 30. minut, Radičević precizna sa 7 metara.

Minut do kraja, lopta za Crnogorke. Sedmerac nad Milenom Raičević i dva minuta kazne za Burgard.

10:14, 29. minut, Majda u kontri.

Šest izgubljenih lopti Dankinja, dvije "lavica". Slaba korist.

Dankinje gube loptu u napdau "6 na 6".

9:14, 28. minut, Radičević precizna sa lijevog krila.

8:14, 27. minut, Dankinje pogađaju sa crte.

Gubi loptu Milena Raičević u napadu sa igračicom manje.

8:13, 26. minut, Ostergart sa krila koristi višak.

Prvo isključenje naše reprezentacije, dva minuta vani Mehmedović.

8:12, 25. minut, Raičević 4 gola.

7:12, 24. minut, Ramusović pogađa sa igračicom više.

Prvo isključenje na meču, Dankinje bez Jorgensen dva minuta.

6:12, 23. minut, Jorgensen sa sedam metara.

Poulsen nastavlja šou, brani šut Radičevićke. Semderac za Dansku.

6:11, 21. minut, Raičević tri gola, trebala nam je ovakva protiv Norvežanki.

5:11, 20. minut, Kristijansen.

Milena Raičević ne pogađa sa 9 minuta. Poulsen odlična na golu domaće selekcije.

5:10, 18. minut, ponovo pet pogodaka viška za Dankinje.

5:9, 17. minut, najzad pogađa i Kaća.

4:9, 17. minut, Burgard ponovo precizna.

4:8, 16. minut, lijep pogodak Suzane Lazović sa crte.

Tajm-aut Dragana Adžića.

3:8, 16. minut, Burgard, raspucane Dankinje, naše rukometašice u kontra ritmu.

3:7, 15. minut, najveće vođstvo Danske.

Novi, šesti promašaj Kaće.

3:6, 15. minut, Dankinje ponovo na plus tri, Jorgensen 4 gola.

Nakon neiskorišćenog napada "lavica" novi sedmerac za domaće.

3:5, 13. minut, treći gol Jorgensen.

Sedmerac za Dansku. Šutira Jorgensen.

3:4, 12. drugi pogodak raspoložene Milene Raičević.

2:4, 12. minut srednji bek Danske Kristijansen pogađa.

2:3, 11. minut, Majda Mehmedović pogađa u kontri.

Novi promašaj Kaće Bulatović, koja šutira 0-5.

1:3, 9. minutu, konačno probijena odbrana rivala: gol Milene Raičević.

Crni minuti naše reprezentacije. Bulatovićkanije iskoristila sedmerac, Poulsen nanizala 6 odbrana.

Sedmerac nad Milenom Raičević. Izvodi ga Kaća Bulatović.

Tri promašaja Kaće Bulatović, 0-6 šut "lavica" koje su bez gola 7 minuta.

0:3, 6. minut, Jorgensen, dva gola danskog lijevog beka.

Prvih pet posjeda "lavica" bez gola, jaka odbrana Dankinja.

0:2, 2. minut Jorgensen, Dankinje realizovale svoja prva dva napada.

0:1, 1. minut, Dankinje vode.

Prvi napad imaju danske rukometašice.

Crna Gora i Danska od 15 sati i 30 minuta igraju prvi meč razigravanja za plasman od 5. do 8. pozicije na Svjetskom prvenstvu.

Zbog povrede neće igrati Mara Jovanović.

Prethodno, Rusija je pobijedila Francusku 31:25.

U utakmici u grupi, "lavice" su prije sedam pobijedile domaćina šampionata 23:21 uz sedam golova Đurđine Jauković.