Crna Gora u suzama, Norveška ide u polufinale (25:26)

Crna Gora će igrati za plasman od 5. do 8. mjesta
Suzana Lazović, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.12.2015. 21:16h

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore nije se plasirala u polufinale Svjetskog prvenstva.

Bolja od izabranica Dragana Adžića bila je Norveška, koja je u dramatičnom četvrtfinalu u Koldingu slavila sa 26:25 (13:11).

Zvanični evropski i olimpijski prvak u 19. minutu preuzeo je vođstvo i do kraja meča samo jednom dozvolio je rivalu da dođe do prednosti.

Crna Gora je bolje počela meč, povela je 3:1 i još tri puta imala prednost od dva gola.

Norveška je serijom 3:0 došla do prednosti od 8:7, koju je u 24. minutu uvećala na četiri gola (12:8).

Crnogorske rukometašice poslije tri uzastopna gola ponovo su u 38. minutu došle do vođstva (16:15), ali je Norveška napravila preokret i ponovo došle do prednosti, koju su u 53. minutu uvećale 24:21.

Crna Gora je u samom finišu uspjela da smanji zaostatak, ali ne i da izbjegne poraz.

Selektor Dragan Adžić od 32. minuta nije mogao da računa na Suzanu Lazović, koja je sumnjivom odlukom slovenačkog sudijskog para dobila crveni karton.

Junak trijumfa Norveške bila je Nora Merka sa osam golova.

Najefikasnije u crnogorskoj selekciji bile su Majda Mehmedović i Jovanka Radičević sa šest, dok je gol manje postigla Marija Jovanović.

Tok meča:

Kraj utakmice, Norveška je u polufinalu, Crna Gora će igrati za plasman od 5. do 8. mjesta

25:26 - Katarina Bulatović, samo 15 sekundi do kraja

24:26 - Jovanka Radićević, ima li nade (58.58)

Katarina Bulatović promašuje zicer, pogodila je u glavu Solberg. Golmanka Norveške je jedna od junakinja, Crna Gore je pred ispadanjem

23:26 - Pogađa Nora Merk, sve manje nade za Crnu Goru (57.45)

Katarina Bulatović nije iskoristila sedmerac, je li ovo prelomna tačka meča?

23:25 - Majstorija Hajdi Loke (56.20)

23:24 - Majda Mehmedović, Crna Gora na minus jedan (56. minut)

22:24 - Jovanka Radičević vraća nadu (55. minut)

21:24 - Herem sa krila, njen peti gol iz petog šuta. Crna Gora je propustila dva napada, a Norveška ide na plus tri

21:23 - Herem iz konte, Norvežanke idu na dva razlike s igračicom manje

Probijanje Đurđine Jauković

Isključena je Molid, nova šansa za Crnu Goru.

21:22 - Nora Merk pogađa sa sedam metara (49. minut)

Sedmerac za Norvešku

21:21 - Majda Mehmedović, novo izjednačenje (48. minut)

20:21 - Ema Ramusović, na sjajnu asistenciju Marije Jovanović (47. minut)

Isključenje za Kristijansen, igračica više za Crnu Goru

19:21 - Nora Merk (46.01)

19:20 - prvi gol Đurđine Jauković (46. minut)

18:20 - Kristijansen (44.22)

18:19 - Majda Mehmedović, nakon sjajnog dodavanja Marije Jovanović (44. minut)

17:19 - Oftedal, opet dva razlike za Norvešku (43. minut)

Jovaka Radičević nije pogodila sa sedam metara, Norveška i dalje vodi

Isključena Skogrand, sedmerac za Crnu Goru

Alma Hasagić brani sedmerac koji je izvela Suland!

Isključenje za Majdu Mehmedović, sedmerac za Norvešku

Katarina Bulatović gubi loptu, napad za Norvežanke, koje igraju bez golmana kako s igračicom manje bi bile izjednačene u polju

Igračica više za Crnu Goru, isključena je Molig

17:18 - Nora Merk još jednom, Crna Gora nema rješenja za nju (40.03)

17:17 - Majda Mehmedović (39.20)

16:17 - nezaustavljiva Nora Merk, Norveška opet vodi (39. minut)

Stativa Marije Jovanović

16:16 - Nora Merk (37.48)

16:15 - Ponovo Milena Raičević, Crna Gora vodi (38. minut)

15:15 - Milena Raičević, prvi gol iz igre, Crna Gora se vratila u meč (37. minut)

14:15 - Jovanka Radičević hvata loptu i pogađa, nakon stative Majde Mehmedović (36. min)

13:15 - Herem (34.43)

13:14 - Jovanka Radičević iz sedmerca (34. minut)

12:14 - Merk (33. minut)

Sve gore od goreg, dva minuta isključenja za Milenu Raičević

Nevjerovatno, crveni karton za Suzanu Lazović! Pivot crnogorske reprezentacije u suzama napušta teren

Drugo isključenje za Hajdi Loke, šansa za Crnu Goru da se potpuno vrati u meč

Sreća za Crnu Goru, dvije stative nakon šuta Nore Merk. Napad za izjednačenje

12:13 - Milena Raičević iz sedmerca, njen prvi gol (30.45)

U preostalom četvrtfinalnom meču, Rumunija na poluvremenu vodi protiv Danske sa 13:10

Počinje drugo poluvrijeme, 30 minuta odluke. Crna Gora gubi sa dva gola razlike

Dva razlike za Norvešku na poluvremenu!

Stativa Jovanke Radičević, ali i odbrana Sonje Barjaktarović

11:13 - Marija Jovanović hvata priključak (28.52)

Brani i Sonja Barjaktarović, Crna Gora je kompletna

Grimzbo brani zicer Jovanki Radičević, Crna Gora propušta šansu da smanji razliku s igračicom manje

10:13 - Marija Jovanović, prijektil uz dosta sreće - od stative, glave Grimzbo, pravo u mrežu (27.05)

9:13 - Merk pogađa iz sedmerca, težak period za Crnu Goru (27. minut)

Sedmerac za Norvešku i isključenje za Đurđinu Jauković

9:12 - Marija Jovanović (26. minut)

8:12 - Molid, sa igračicom manje Norveška ide na plus četiri

Nevjerovatno, Crna Gora nije ni šutnula sa igračicom više, koraci Katarine Bulatović

Isključenje za Kristijansen, Crna Gora će imati igračicu više

8:11 - Oftedal, golčina, tri razlike za Norvešku (24. minut)

8:10 - gol Kamile Herem sa krila, Norveška prvi put ide na plus dva (23. minut)

8:9 - Skogrand (22. minut)

8:8 - Jovanka Radičević (20.04)

Isključena je i Hajdi Loke iz Norveške

Prvo isključenje na meču, na klupu će Majda Mehmedović

7:8 - Kristijansen, Norveška vodi nakon mini-serije 3:0 (19. minut)

7:7 - Hurtović (17.43)

Sonja Barjaktarović udbranila udarac Merk, Crna Gora u napadu, ali Marija Jovanović promašuje zicer

7:6 - Oftedal (15.25)

Suland je promašila sedmerac, Marina Rajčić je stajala na golu

7:5 - Marija Jovanović je ostala sama, nakon sjajnog dodavanja Katarine Bulatović (13. minut)

6:5 - Suland iz sedmerca (12.09)

6:4 - Katarina Bulatović iz sedmerca (11.06)

5:4 - Herem iz kontre, 11. minut

5:3 - Majda Mehmedović nakon kontre, Crna Gora ide ekspresno na plus dva (6. minut)

4:3 - Marija Jovanović (5.26)

3:3 - Kristijansen iz kontre, 5. minut

3:2 - Suland iz sedmerca

3:1 - Jovanka Radičević (2.46)

Druga fenomenalna odbrana Sonje Barjaktarović

2:1 - Majda Mehmedović sa pozicije pivota, nakon sjajnog dodavanja Milene Raičević

1:1 - Katarina Bulatović, topovski od prečke (1,24)

0:1 - Kristijansen sa devet metara, 1. minut

Dragan Adžić je krenuo sa sljedećom postavom: Sonja Barjaktarović na golu, Majda Mehmedović i Jovanka Radičević na krilnim pozicijama, Katarina Bulatović, Marija Jovanović i Milena Raičević u bekovskoj liniji, te Suzana Lazovića na poziciji pivota.

Utakmica je počela!

Crna Gora i Norveška igraju u 20.30 u Koldingu četvrtfinalnu utakmicu Svjetskog prvenstva. Petnaest minuta kasnije, u Herningu, počeće posljednje četvrtfinale između domaćina Danske i Rumunije.

Plasman u polufinale već su ostvarile Holandija i Poljska, koje će se sudariti međusobno u petak veče.

Na tribinama "Sidbank arene" u Koldingu nalazi se blizu tri hiljade ljudi - gotovo sve navijača Norveške. Tim Dragana Adžića moraće da se izbori i sa pritiskom sa tribina...

Kad bi bilo kao 2012. u Beogradu...

Nezaboravne emocije 16. decembra 2012. godine i dalje su svježe, sjećanje na najveći uspjeh crnogorskog rukometa još ne blijedi. Niti će ikada...

Osamdeset minuta rukometnog rata, borbe sa vjetrenjačama, osveta velikoj Norveškoj za nezaslužen poraz u finalu Olimpijskih igara i to zlato sa Evropskog prvenstva u Srbiji će dovijeka ostati upisano u analima crnogorskog sporta. Sudbina je htjela da se danas, na 3. godišnjicu nestvarne utakmice u „Kombank areni”, opet sudare Norveška i jedini tim koji je u posljednjih 11 godina prekinuo njenu nestvarnu dominaciju na šampionatima Starog kontinenta.

U Koldingu, u „Sidbank areni”, večeras (20.30) igra se četvrtfinale 22. Svjetskog prvenstva. I Crna Gora i Norveška će uraditi sve što mogu da pobijede i u Herning odu kao polufinalista, a ne učesnik borbe za plasman od 5. do 8. mjesta. Odlučiće nijanse, kao što je uvijek bilo kada su se sudarali veliki rivali.