Igra i pobjeda za pamćenje: Simultanka Crne Gore protiv nemoćnih Mađarica

54 pregleda 0 komentar(a)
Rukometašice Crne Gore, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.12.2015. 19:09h

Simultanka, demonstracija sile, "gaženje"...Teško je naći pravi termin za igru i pobjedu crnogorskih rukometašica u duelu sa Mađarskom, čak sa 32:15, u utakmici trećeg kola A grupe Svjetsjog prvenstva u Danskoj!

Izabranice Dragana Adžića su u prvom poluvremenu primile devet, u drugom svega šest golova.

Crna Gora je večeras učinila da Mađarska izgleda kao drugorazredna ekipa, a Mađarice to, svakako, nijesu, naprotiv. Jedan su od kandidata za medalju...

Naša selekcija je upisala drugu pobjedu, nakon Japana (29:23). "Crvene" su na startu remizirale sa Srbijom (28:28).

Mađarska je doživjela prvi poraz, nakon što je u prva dva kola bila bolja od Tunisa 39:20 i Srbije 32:26.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji, na čijem se golu istakla Sonja barjaktarović, bile su Majda Mehmedović, Milena Raičević i Katarina Bulatović sa po šest, dok je Đurđina Jauković meč završila sa četiri gola.

Sjutra je Tunis rival naše selekcije (16.15 sati).

Adžić je uzeo tajm-aut (55. minut)

Alma Hasanić je zamijenila sjajnu Sonju Barjaktarović, koja je upisala 14 odbrana

28:14 Pavićević iz kontre, 54m

27:14 Jauković, 53m

26:14 Jauković, 51m

U igri su sada i Itana Grbić, u napadu je Klikovac zamijenila Bulatović

Andraš Nemet je uzeo tajm-aut za Mađarsku

Adžić je iz igre izveo Jovanku Radičević, na desno krilo je prešla Majda Mehmedović, a na lijevo je ušla Biljana Pavićević

25:14 Bulatović, 48m

24:14 Gorbic iz sedmerca, 48m

24:13 Ramusović, 47m

23:13 Gorbic iz sedmerca, 46m

Đurđina Jauković je promašila sedmerac koji je iznudila Bulatović, šutirala je preko gola

18:9 Jovanović, 31m

Fenomenalna igra u odbrani je stigla kada je bilo najpotrebnije - "lavice" su u prvih 30 minuta potpuno razbile fenomenalni mađarski napad, koji je dao devet golova, osam puta manje nego u dosadašnja dva meča!

I rezultat je više nego ubjedljiv, Crna Gora u derbiju 3. kola grupe A vodi nestvarnih 17:9 protiv lidera.

Ako sačuva tu prednost, praktično će osigurati ono zbog čega je došla u Dansku - mjesto na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre.

Mada, sa ovakvom odbranom se može i do direktne vize za Rio de Žaneiro, koju donosi svjetsko zlato. Neko će reći da su to snovi, ali ove djevojke su mnoge ostvarile...

6:4 Raičević 16,38, igračica više

U 12. minutu je umjesto Suzane Lazović ušla Ema Ramusović, od 15. je na terenu i Đurđina Jauković, koja mijenja Mariju Jovanović, a u 16. je Andraš Nemet konačno u igru ubacio Anitu Gorbic.

5:4 Mehmedović 15,29, igračica više

4:4 Seleši-Začik 13,24

4:3 Raičević 10,52

3:3 Raičević 8,29

2:3 Raičević 7,27

1:3 Seleši-Začik 6,38, igračica više

Crna Gora ima igračicu manje, već u 5. minutu je isključena Andrea Klikovac.

1:2 Seleši-Začik 4,08

1:1 Kovačič 3,11

1:0 Mehmedović kontra, 2,47

Još nema golova, SOnja Barjaktarović je odbranila šut i sedmerac Zite Sučanski, a Eva Kiš zaustavlja zicer Suzane Lazović.

Dragan Adžić je izabrao možda i najjaču startnu postavu - na golu je Sonja Barjkatarović, na krilima Majda Mehmedović i Jovanka Radičević, u bekovskoj liniji Milena Knežević, Marija Jovanović i Katarina Bulatović, a na crti Suzana Lazović.

Mađarska počinje bez najveće zvijezde Anite Gorbic, koju selektor Andraš Nemet često drži na klupi. Na srednjem beku je Zita Sučanski.

Prvi put na 22. Svjetskom prvenstvu, rukometašice Crne Gore ne ulaze u meč sa ulogom favorita, pošto će se sudariti sa odličnom Mađarskom.

Tim Andraša Nemeta je upisao ubjedljive pobjede nad Tunisom i Srbijom, zbog čega je na vrhu grupe A.

U ovakvim mečevima jedna lopta može da odluči, možda i sreća ovog puta bude naklonjena "lavicama".