"Lavice" sigurne protiv Japana

Majda Mehmedović, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.12.2015. 16:58h

Nakon remija sa Srbijom crnogorske rukometašice su upisale prvi trijumf na Svjetskom prvenstvu.

"Lavice" su opravdale ulogu favorita u duelu sa Japanom (29:23), koji je 40 minuta bio dobar protivnik izabranicama Dragana Adžića.

Ipak, presudio je kvalitet koji je apsolutno na strani Crne Gore, ali i dobra igra u odbrani u drugoj polovini drugog poluvremena, kada Japanke više od 11 minuta nisu postigle pogodak.

Najefikasnija je u pobjedničkom timu bila je Jovanka Radičević sa 10 golova, dok je Katarina Bulatović postigla osam pogodaka.

Jui Sunami sa devet golova je predvodila Japanke.

Naredni meč Crna Gora igra u utorak, a protivnik je Mađarska (18.30 časova).

Japan - Crna Gora 23:29 (15:17)

Herning - „Jiske bank boksen”. Gledalaca: 1.300. Sudije: Alpaidze i Berezkina (Rusija). Sedmerci: Japan 7 (3), Crna Gora 7 (6). Isključenja: Japan 10, Crna Gora 6 minuta.

Japan: FUDŽIMA (dvije odbrane), Kametani (sedam odbrana i sedmerac), HONDA, Tanaka, Išino, K. JOKOŠIMA, Fudži 2, A. Jokošima, SUNAMI 9 (3), Arihama, Tanabe, IŠITATE 3, HARA 3, Kavamura, Nagata, MACUMURA 6.

Crna Gora: RAJČIĆ (jedan sedmerac), Hasanić (jedan sedmerac), Barjaktarović (11 odbrana), B. Pavićević 1, RADIČEVIĆ 10, JOVANOVIĆ 4, Jauković 1 (1), I. Pavićević, Klikovac, LAZOVIĆ 1, BULATOVIĆ 8 (4), Ramusović, MEHMEDOVIĆ 2, Despotović, RAIČEVIĆ 2, Grbić.

Tok meča

Kraj utakmice. Japan je na kraju promašio novi sedmerac.

23:29 - Jauković je pogodila iz sedmerca (58,44)

23:28 - Radičević (57,26)

23:27 - Macumura (56,48)

22:27 - Mehmedović (56,26).

Hasanić je zaustavila uz pomoć stative šut Sunami.

Sedmerac za Japan i dva minuta kazne za Lazović.

22:26 - Bulatović (54,59).

22:25 - Hara (54,28)

21:25 - Sunami (51,02). To je njen deseti pogodak iz isto toliko pokušaja.

20:25 - Radićević postiže deveti gol (49,45).

20:24 - Macumura (49,09)

Japan nije pogodio preko 10 minuta.

19:24 - Jovanović (47,07).

Nema gola iz sedmerca. Opet je među stativama Barjaktarović.

Sada je na golu Hasanić!

Japan je s igračicom manje dobio sedmerac.

19:23 - Bulatović sa sedam metara (23,03)

Sedmerac je iznudila Majda Mehmedović. Japanke će imati dva minuta igračicu manje.

Barjaktarović je upisala devetu odbranu.

Tajm-aut sada ima Japan.

19:22 - Radičević (41,29).

19:21 - Radičević (40,21).

Barjaktarović je zaustavila napad Japana.

Još jedan loš napad Crne Gore.

Tajm-aut Dragana Adžića. Japanke su u seriji...

19:20 - Išitate (37,59)

18:20 - Sunami je postigla treći gol zaredom (37,00)

17:20 - Sunami (35,12)

16:20 - Radičević je zatresla mrežu s pozicije pivota (35,00)

16:19 - Sunami je pogodila sa sedam metara (34,10).

Sada sedmerac za Japan. Isključena je Katarina Bulatović.

15:19 - Bulatović je sigurna sa sedam metara (33.38).

Suzana Lazović je iznudila sedmerac.

15:18 - Jovanović 31,32.

Počelo je drugo poluvrijeme.

15:17 Sunami 29,23, 7 m, igračica manje

14:17 Bulatović 28,27, 7 m

U želji da spriječi kontru nezgodno je pala i povrijedila se Suzana Lazović. Valjda nije ozbiljno...

Marina Rajčić brani sedmerac Šio Fudži.

Adžić pravi prvu izmjenu - umjesto Suzane Lazović u igri je Biljana Pavićević, koja će igrati na krilu, dok Majda Mehmedović prelazi na poziciju pivota.

3:2 Hara 5,37

2:2 Sunami 3,23

1:2 Jovanović 2,52

1:1 Macumura 2,23

0:1 Raičević 1,57, 7 m

Selektor Dragan Adžić je odlučio da utakmicu počnu Marina Rajčić na golu, Majda Mehmedović i Jovanka Radičević na krilima, Milena Raičević, Marija Jovanović i Katarina Bulatović na bekovima, te Suzana Lazović na pivotu.

U 2. kolu grupe A na 22. Svjetskom prvenstvu u Danskoj, rukometašice Crne Gore igraju sa Japanom.

"Lavice" su favoritkinje, ali protiv neugodnih Azijatkinja, koje igraju atipično i u odbrani i u napadu, neće biti nimalo lako.

U sastavu je i kapitenka Marija Jovanović, koja je u remiju sa Srbijom (28:28) nezgodno pala na kuk. Odradila je zagrijavanje, biće u timu od početka.