SVJETSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE

Francuska razbila Njemačku, Rusija iznenadila Norvešku, Brazilu bod

Rusija je golom Ane Vjahireve iz sedmerca 63 prije kraja došla do pobjede nad prvakom Evrope, dok je aktuelni šampion svijeta pogotkom Alesandro do Nasimento tik prije posljednje sirene iščupao bod u duelu sa Južnom Korejom
0 komentar(a)
Mete Gravholt, Foto: Beta/AP
Mete Gravholt, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 12.02.2019. 10:16h

Osim balkanskog, prvog dana 22. Svjetskog prvenstva su se igrala još tri derbija - Francuska je razbila Njemačku (30:20), Rusija je iznenadila Norvešku (26:25), a Brazil je jedva izvukao bod protiv Južne Koreje (24:24).

Njemice, koje su u komšiluk stigle zahvaljujući vajld-kardu, jer su ispale u baražu od „zbornaje”, nisu mogle ni da zaprijete Francuskinjama.

Tim Alana Porta je dominirao od starta i pitanje pobjednika riješio već u 27. minutu, kada je poveo 14:5. U nastavku je bilo i plus 13 (27:14)...

Pobjednički tim su predvodile Alison Pino sa sedam i Aleksandra Lakraber sa šest golova, dok je kod Njemica raspoložena bila samo Suzan Miler, koja je devet puta tresla mrežu raspoložene Amandin Lejno (16 odbrana).

Rusija je golom Ane Vjahireve iz sedmerca 63 prije kraja došla do pobjede nad prvakom Evrope, dok je aktuelni šampion svijeta pogotkom Alesandro do Nasimento tik prije posljednje sirene iščupao bod u duelu sa Južnom Korejom.

U našoj grupi, Mađarska se poigravala sa Tunisom, dok je Japan pružio solidan otpor Danskoj (21:30).

Grupa A (Herning)

Crna Gora - Srbija 28:28 (16:14)

Mađarska - Tunis 39:20 (16:5)

Danska - Japan 30:21 (17:11)

Nedjelja

Japan - Crna Gora 16.15

Srbija - Mađarska 18.30

Tunis - Danska 20.45

Utorak

Japan - Tunis 16.15

Crna Gora - Mađarska 18.30

Danska - Srbija 20.45

Srijeda

Crna Gora - Tunis 16.15

Srbija - Japan 18.30

Mađarska - Danska 20.45

Petak

Mađarska - Japan 16.15

Tunis - Srbija 18.30

Danska - Crna Gora 20.45

Grupa B (Nestved)

Švedska - Angola 37:23 (18:12)

Kuba - Poljska 22:27 (11:12)

Holandija - Kina 42:21 (19:9)

Nedjelja

Kina - Kuba (16.15)

Angola - Holandija (18.30)

Poljska - Švedska (20.45)

Grupa C (Kolding)

Francuska - Njemačka 30:20 (16:7)

Brazil - Južna Koreja 24:24 (10:12)

Argentina - DR Kongo 23:15 (11:10)

Ponedjeljak

DR Kongo - Brazil (16)

Južna Koreja - Francuska (18.15)

Njemačka - Argentina (20.30)

Grupa D (Frederikshavn)

Norveška - Rusija 25:26 (11:14)

Rumunija - Portoriko 47:14 (23:3)

Španija - Kazahstan 31:10 (16:5)

Ponedjeljak

Kazahstan - Rumunija (16)

Rusija - Španija (18.15)

Portoriko - Norveška (20.30)