Poraz Crne Gore u Poljskoj

72 pregleda 0 komentar(a)
Aleksandra Zih i Đurđina Jauković, Foto: Www.zprp.pl
Ažurirano: 28.11.2015. 18:41h

Poslije šest pobjeda u kvalifikacionim mečevima za šampionate Evrope, rukometašice Crne Gore su doživjele prvi poraz od Poljske.

U prijateljskom meču u Zjelonoj Gori, jedinom testu za „lavice“ pred Svjetsko prvenstvo u Danskoj, domaće su slavile sa 28:26, jer su u finišu imale više svježine i dužu klupu.

Crna Gora je prva stigla do plus dva (5:3, 9. minut), ali je tim Kima Rasmusena serijom 5:1 preokrenuo na 8:6. Milena Raičević je poravnala na 10:10, da bi Poljska opet pojačala tempo i na odmor otišla sa tri gola viška (14:11).

U 32. minutu je bilo rekordnih minus četiri (12:16), ali su odbrane Alme Hasanić dale krila djevojkama u crnim dresovima, koje su golovima Katarine Bulatović, Đurđine Jauković i Eme Ramusović preokrenule na 21:19.

Dva gola razlike za Crnu Goru je posljednji put bilo u 53. minutu, kada je Bulatovićeva pogodila za 24:22. Poljska je uzvratila sa četiri uzastopna pogotka i praktično riješila meč, iako je ljevoruka bombarderka svojim 8. i 9. golom smanjivala zaostatak na minimum.

Nije, međutim, bilo vremena za izjednačenje, domaće su sekundu prije kraja postavile konačnih 28:26.

Osim Bulatovićeve, golove su postizale i Milena Raičević, Jovanka Radičević (po četiri), Jauković, Marija Jovanović (po tri), te Majda Mehmedović, Biljana Pavićević i Ramusović po jedan.

U domaćem timu se 12 igračica upisalo u listu strijelaca, a najefikasnije su bile Monika Kobilinska i Joana Gadžina sa po četiri.

Poljska - Crna Gora 28:26 (14:11)

Zjelona Gora - Dvorana „Mosir”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Frizer i Kavulic (Češka). Sedmerci: Poljska 2 (2), Crna Gora 2 (1). Isključenja: Poljska 2, Crna Gora 8 minuta.

Poljska: Gavlik (tri odbrane i sedmerac), VISOKINSKA (šest odbrana), Kobilinjska 4, Stahovska 1, Njeđvijeđ 3, Gadžina 4, KUDLAČ-GLOC 2 (1), Pjeleš 1, ZIH 2, Labuda, ZALEVSKA 3 (1), Sadej 1, Stašjak 3, JOHIMEK, KULVINJSKA 2, AHRUK 2.

Crna Gora: RAJČIĆ (pet odbrana), Bajraktarović, Hasanić (šest odbrana), B. PAVIĆEVIĆ 1, RADIČEVIĆ 4, Grbić, Jovanović 3, I. Pavićević, Klikovac, Malović, Ramusović 1, JAUKOVIĆ 3, LAZOVIĆ, BULATOVIĆ 9 (1), Mehmedović 1, RAIČEVIĆ 4.