Olimpijskom šampionu obračun titana: Rusija savladala Francusku

Ruskinje u Nansiju savladale šampiona svijeta sa 26:23
rukometašice Francuske, Foto: Ff.handball.org
Ažurirano: 29.11.2018. 21:43h

Spektakularniji početak Evropskog prvenstva za rukometašice nije mogao da se zamisli - olimpijski šampion Rusija je savladao svjetskog prvaka Francusku pred 5.000 njenih navijača u Nansiju (26:23).

Sudar titana, koji igraju sa Crnom Gorom u grupi B, obilježila je veoma nervozna igra sa obje strane.

U prvom poluvremenu su Ruskinje izgubile 10, a Francuskinje osam lopti, dok su u nastavku obje ekipe puno promašivale.

Tim Jevgenija Trefilova je bio za nijansu koncentrisaniji i u finišu prelomio meč.

Darja Dmitrijeva je bila igračica meča sa osam golova, a sedam puta je mrežu tresla Darja Samohina (sedmerci pet od pet). Kod domaćih je sa šest pogodaka najbolja bila Orlan Kanor.

Crna Gora će sa Rusijom igrati u nedjelju, a sa Francuskom u utorak. Po onome što se večeras vidjelo, imaće šansu na obje utakmice...