Hrvatska u nastavku slomila otpor Crne Gore

8 komentar(a)
Rukometaši Crne Gore i Hrvatske, Foto: Hrvatski rukometni savez
Ažurirano: 08.11.2015. 16:41h

Iako su na poluvremenu vodili 12:10, rukometaši Crne Gore su na zatvaranju “Croatia cupa” u Umagu poraženi od domaćina sa 28:23.

Raspoloženi Fahrudin Melić, koji je realizovao svih pet šuteva u prvih 30 minuta, i drugovi su konstantno držali prednost sve do 34. minuta, kada je Miloš Vujović povisio na 14:12.

Zlatko Horvat je preokrenuo sa tri vezana pogotka, da bi Luka Stepančić sa dva gola u 42. minutu prvi put donio “vatrenima” plus dva (19:17).

Crna Gora je smogla snage da preko Mirka Radovića dva puta izjednači (20:20 i 21:21), ali je favorit u finišu napravio seriju 7:1 i stigao do 28:22.

Mirko Milašević je u samom finišu postavio konačnih 28:23 i prekinuo golgeterski post dug osam minuta...

Melić, Stefan Čavor i Vuko Borozan su bili najefikasniji u našem timu sa po pet golova, dok je Hrvate predvodio ljevoruki tandem Zagreba - krilo Zlatko Horvat je devet puta tresao mrežu (četiri iz sedmerca), a bek Luka Stepančić šest puta.

Crna Gora je nastup na "Croatia cupu" završila na 2. mjestu, jer je uzela bod protiv Makedonije (30:30), koja je u 1. kolu poražena od Hrvatske sa 29:21.

Hrvatska - Crna Gora 28:23 (10:12)

Umag - Školska sportska dvorana. Gledalaca: 800. Sudije: Brunovski i Kanda (Slovačka). Sedmerci: Hrvatska 4 (4). Isključenja: Hrvatska 2, Crna Gora 8 minuta.

Hrvatska: Stevanović, Ivić (10 odbrana), Stojanović, Marić 2, Duvnjak 2, Stepančić 6, Gojun, Horvat 9 (4), Karačić, Kozina, Tominec, Štrlek 2, Pavlović 1, Kovačević 3, Mamić 1, Šebetić 2, Slišković.

Crna Gora: Mijatović, Mijušković (osam odbrana), Ristanović (tri odbrane), Borozan 5, Milašević 1, Melić 5, Čavor 5, Lazović, B. Vujović, Radović 3, M. Vujović 2, Anđelić, Ševaljević, Petričević, Božović, Majić, Lipovina 2.